Aloes ma wiele zbawiennych właściwości dla skóry. Odświeża, nawilża, dodaje skórze elastyczności i odżywia ją. Doskonale nadaje się do pielęgnacji każdego typu cery. Liście aloesu są źródłem wielu substancji aktywnych: minerałów, witamin A, C, K i tych z grupy B. Dzięki temu przyspiesza gojenie uszkodzeń, łagodzi stany zapalne, działa antybakteryjnie i zwalcza wolne rodniki.
Aloes jest odpowiedni do każdego, nawet najdelikatniejszego rodzaju skóry. Z powodzeniem można go stosować nawet do pielęgnacji błon śluzowych. Wyciąg z tej rośliny jest składnikiem płynów do higieny intymnej. Doskonale sprawdza się także w pomadkach do ochrony niezwykle delikatnej skóry ust.

Stosowana w kosmetyce aloevera. Jest to odmiana najcenniejsza będąca składnikiem wielu kosmetyków. Do pielęgnacji jednak w zupełności nadaje się miąższ z ciemnych i najstarszych liści domowego aloesu. Należy je jednak przechowywać w lodówce nie dłużej niż pięć do dziesięciu dni. Po wyjęciu z lodówki wystarczy je umyć, obrać ze skórki i posiekać.

Z powodzeniem można go używać, jako domowej maseczki. Wystarczy łyżkę miąższu zmieszać z taką samą ilością miodu i nałożyć na twarz. Następnie po 20 minutach spłukać letnią wodą. Aloes doskonale nawilża i wygładza spierzchniętą skórę rąk. Miąższ rozkładamy na skórze, przykrywamy gazą i po pół godzinie spłukujemy wodą.

http://minimki.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here