Czarny cień do powiek

Osoby, które są początkujące w makijażu, mogą się przerazić różnymi technikami makijażu. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj wszelaki makijaż oczu, np. smoky eyes, który jest wykonywany przy pomocy bardzo ciemnych cieni do powiek, lub czasem nawet przy pomocy czarnych cieni. Bardzo intensywna barwa tych cieni wymaga sporej wprawy przy nakładaniu ich. Dlaczego? Ano dlatego, że jeśli nieumiejętnie nałożymy kosmetyk, to defekty od razu będą widoczne na powiekach. Jak zatem zrobić czarny makijaż w taki sposób, aby nie przesadzić?

Czarny cień do powiek to jedna z nielicznych barw, które w praktyce pasują niemalże do każdego typu urody kobiety. Należy jednak mieć na uwadze, ze wszystkie ciemne barwy dają zawsze nieodparte wrażenie głębi, i nie nadają się raczej do oczu głęboko osadzonych – następuje wtedy optyczne ich zmniejszenie, co nie wygląda zbyt dobrze.

Zanim zaczniemy wykonywać ciemny makijaż, musimy upewnić się, że w naszej kosmetyczce znajdują się odpowiednie akcesoria. Chodzi tutaj oczywiści o dwa rodzaje pędzli do cieniowania. Jeden z nich służy do aplikowania czarnego cienia. Drugi posłuży nam do roztarcia granicy cienia. Do zrobienia makijażu, oprócz pędzelków potrzebujemy jeszcze czarny cień do powiek, baza pod cienie, puder oraz podkład.

Przy aplikacji czarnych cieni musimy bardzo uważać. Na efekt wpływ ma przede wszystkim technika aplikacji. Bardzo ważne jest również przygotowanie podłoża (skóry powiek). Na powiekę musimy nałożyć bazę pod cienie. Dzięki temu poprawi się trwałość makijażu, i ułatwi rozprowadzanie kolorowych kosmetyków.

Czarny cień może być stosowany samodzielnie, bądź też w połączeniu z innymi barwami. Znakomicie prezentuje się ze srebrnymi cieniami. Aby olśnić mężczyznę, i uzyskać bardzo intrygujący wygląd, nałóż w obrębie granicy czarnego cienia ciemniejszy, srebrny cień i rozetrzyj go dokładnie. Później tuż pod łukiem brwiowym nałóż jaśniejszy, srebrzysty cień. Da to niezwykły trójwymiarowy efekt.

Nie zniechęcaj się nieudanymi próbami – taki makijaż jest bardzo trudny, i jego nauka może zająć trochę czasu.

www.enjoythelittlethings.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here