Japońskie samochody od dawna cieszą się zasłużoną renoną. Są cenione przez kierowców przede wszystkim za niezawodność, w jaki ranking by nie spojrzał, to właśnie auta z tego kraju zajmują czołowe miejsca. Niewątpliwie do tej grupy producentów zalicza się również Nissan, marka może mniej popularna na naszym rynku, ale produkująca niezawodne, bardzo chwalone przez właścicieli samochody. Do dnia dzisiejszego na naszych ulicach można spotkać modele sprzed kilkunastu lat, w których właściciele wymieniają jedynie olej i klocki hamulcowe. Nissan doskonale radził sobie także w segmencie samochodów terenowych, model Navaro od lat jest jednym z najpopularniejszych aut tej rodziny. Jedną bolączką, na jaką mogli narzekać kierowcy, były problemy z korozją, ale odpowiednia konserwacja lakieru i podwozia mogły zupełnie ją wyeliminować. Części do nissana są ogólnie dostępne, zarówno jeśli chodzi o używane, jak również zamienniki, i są one stosunkowo tanie, więc użytkowanie starszych modeli jest bardzo ekonomiczne. Kilka lat temu Nissan połączył się z francuskim producentem samochodów Renault. Od tego czasu w jego ofercie zaszły bardzo duże zmiany, bo firma zdecydowała się skupić na dwóch obszarach, czyli samochodach terenowych i niewielkich, miejskich SUVach. Jednym z największych hitów Nissana w ostatnich latach jest model Qashqai, wyglądający na pierwszy rzut oka jak mała, miejska terenówka. Nissan tym modelem znalazł świetną niszę, a miarą jego sukcesu jest ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy. Auto po raz pierwszy zostało zaprezentowane w roku 2006 i rok później pojawiło się w sprzedaży. Od razu swoim wyglądem i właściwościami jezdnymi podbiło serca kierowców, a w roku 2013 doczekało się drugiej, zupełnie zmienionej wersji. Samochód, mimo że na zewnątrz specjalnie nie urósł, oferuje dużo więcej przestrzeni, niż poprzednik. Doskonale w obu modelach wypada też kwestia bezpieczeństwa, obie wersje nissana w testach zderzeniowych zdobyły maksymalną ilość pięciu gwiazdek.

kafejerzy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSuknie ślubne
Następny artykułKwatery Jantar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here