czym pomalować panele ścienne

Panele ścienne w obecnej dobie wydają się już niektórym nieco passe, ale wcale tak chyba nie jest do końca. Dwadzieścia lat temu to był hit i gros osób zdecydowało się na taki właśnie rodzaj wykończenia wnętrz. Nawiasem mówiąc, panele zastąpiły klasyczną boazerię. Co jednak z nimi zrobić dzisiaj, kiedy już nieco się nam znudziły lub też przyniszczyły?

Najlepiej byłoby je po prostu zdemontować, ale kiedy nie bardzo mamy na to ochotę lub też kiedy nie dysponujemy odpowiednimi środkami, żeby przeprowadzić generalny remont, wówczas można rzeczone panele poddać renowacji. Przynajmniej jakiś czas jeszcze nam posłużą, wnętrze nabierze innego wyglądu, a my będziemy mogli spokojnie zgromadzić większe pieniądze na większy remont.

A czym pomalować panele ścienne?

panele

Okazuje się, że możliwości jest wiele, trzeba tylko poszukać odpowiednich środków, a z całą pewnością uda nam się stworzyć nową jakość. Niezależnie od tego, czym będziemy malować, trzeba przedtem odpowiednio przygotować podłoże. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie pozostają nasze panele. W przypadku paneli z MDF w zasadzie trzeba tylko oczyścić powierzchnię i zmatowić ją drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie usunąć powstały kurz i pył.

Warto w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że matowienie to niezwykle istotny etap prac, bo dzięki temu farba będzie miała dobrą przyczepność do podłoża. Następny etap to już malowanie. Pożądany efekt osiągniemy, kiedy nałożymy 2-3 warstwy farby. Na malowanie trzeba przeznaczyć jakiś czas, ponieważ nakładamy ją w kilkugodzinnych odstępach. Ważne jest, by kolejny raz malować wtedy, kiedy zupełnie wyschnie pierwsza warstwa. W przeciwnym razie farba pomarszczy się, a panele będą wyglądały jeszcze gorzej niż przed malowaniem. Nie można do takiego stanu doprowadzić, bo cała nasza praca pójdzie na marne. Co więcej, panele trzeba będzie już na pewno usunąć ze ścian i w tym miejscu wykonać inna aranżację.

A czym pomalować panele ścienne? Jaka farba będzie najlepsza? Najlepiej na te pytania odpowiedzieliby nam fachowcy, czyli ci, którzy na co dzień pracują w branży remontowo-budowlanej. Można też zasięgnąć języka w sklepach z artykułami budowlanymi, a takich punktów usługowych przecież na naszym rynku nie brakuje. Gdyby jednak komuś sprawiało to trudność, zawsze może też skorzystać z pomocy internetu. Wszak w sieci jest wszystko.

Nawiasem mówiąc, trudno byłoby się nam już dzisiaj obejść bez stałego dostępu to tego potężnego, ale i jednocześnie jakże funkcjonalnego medium. W internecie robimy zakupy, pracujemy, uczymy się, płacimy rachunki, komunikujemy z innymi ludźmi. Zatem w wybraną wyszukiwarkę wpisujemy pytanie: Czym pomalować panele ścienne?, a od razu przed naszymi oczyma pojawiają się witryny, na których bez najmniejszego problemu odnajdziemy co najmniej kilka odpowiedzi na nasze zapytanie.

A czego zatem dowiemy się?

Przede wszystkim tego, że rodzaj farby trzeba dobrać do materiału, z którego wykonane są nasze panele. To oczywiste, bo inne preparaty przeznaczone są do drewna, inne do metalu, a inne do rzeczy wykonanych z MDF. Oczywiście do dyspozycji klientów dostępne są też farby uniwersalne, którymi można traktować różne powierzchnie. Jedne farby utworzą na powierzchnię, która będzie odporna na ścieranie, a inne z kolei podkreślą np. słoje drewna.

panele ścienne

Wybór należy do kupującego. Warto naprawdę dobrze zastanowić się nad tym, o co tak naprawdę nam chodzi, nim dokonamy rzeczonych zakupów. Dzisiaj mamy z czego wybierać, więc wybierajmy. Przed laty takich możliwości nie było.
W czasach słusznie minionych zdobycie puszki emalii graniczyło niemal z cudem, nie mówiąc już o tym, że kupowało się to, co było akurat w sklepie, a nie to, co chciałoby się nabyć. Na szczęście to już przeszłość i lepiej do niej nie wracać, bo nie ma po co. Trzeba jeszcze jasno powiedzieć, że współcześnie produkowane farby, lakiery czy jeszcze inne preparaty przeznaczone do malowania są mniej szkodliwe dla środowiska i tym samym dla człowieka niż te sprzed lat.

To niezwykle istotne, zwłaszcza że w naszym otoczeniu pojawia się coraz więcej osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. No cóż, to jeden ze znaków czasów, w jakich przyszło nam żyć i nic na to raczej nie poradzimy. Dobrze chociaż, że w naszym otoczeniu pojawia się coraz więcej artykułów z serii: ekologiczne. Nie mamy wprawdzie pewności, że takie one są w swojej istocie, ale zawsze można mieć nadzieję, że tak jest rzeczywiście. Dobrze, że w końcu zaczęło nam zależeć na ekologii, bo troska o środowisko naturalne to konieczność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here