Popularne antyki

Domy kanadyjskie wzbudzają wciąż wiele obaw. Domy tego typu, były wznoszone na początku lat 90, kiedy technologia drewnianych domów, dopiero wchodziła na nasz rynek. Dom kanadyjski można zbudować wiele razy szybciej od domu z betonu, cegły czy pustaku. Dodatkowo w razie pomyłki, błąd można szybko naprawić w dowolnym momencie. Jest to proste dlatego, że wszystkie elementy są dostosowane do systemu modularnego. U nas jest przekonanie, że domy kanadyjskie są w Polsce źle budowane, ponieważ nie mamy środków ani technologii takich jak w Ameryce. Oczywiście nie jest to prawda, gdyż u nas cały problem sprowadza się do odpowiedniego przygotowania materiałów. Drewno jest bardzo łatwe w obróbce, więc jeśli wymagana liczba belek jest dobrze przycięta i połączona ze sobą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dom był dobrze postawiony. Problemem u nas jest to, że inwestorzy szukają oszczędności tam gdzie nie powinni. Nie inwestują w dobrej jakości drewno, takie drewno powinno być suszone komorowo i strugane czterostronnie, a natomiast kupują zwykłą tarcicę.
Dobre drewno, a budowa domów kanadyjskich.
Prawdą jest, że u nas nie ma zbyt dużo drewna dobrej jakości. Drewno na szkielet domu trzeba bardzo dobrze przygotować i wytwarzać z niego elementy konstrukcyjne w sposób sprawdzony już w Kandzie. Bardzo dobre drewno musi posiadać gęste słoje. Każda osobna belka, powinna mieć stempel potwierdzający klasę jej wytrzymałości. Takie drewno znajdziemy w każdym polskim tartaku. Natomiast to, że producenci sprowadzają drewno z Rosji, wynika stąd, że tam jest tańsze niż najlepszej jakości drewno krajowe.
Ogrzewanie domu kanadyjskiego.
Wychłodzenie domu kanadyjskiego następuję bardzo szybko, ale także ociepla się od razu po uruchomieniu ogrzewania.
Jeśli wszystko będzie dobrze zrobione, dom będzie solidnie i porządnie postawiony, to nic nie powinno się dziać. Ani ściany nie będą pękać, ani płytki, tak samo naprawy powinny być sporadyczne, jeśli wszystko będzie dobrze postawione. Akustyka w domu kanadyjskim też może być cicha, jak w każdym innym budynku, zrobionym z cięższych materiałów. Znowu wszystko zależy od jakości materiałów, sposobie budowania i jakości. Ogromne znaczenie ma to, jaki wybierzemy projekt. Musi on uwzględniać normowe wytyczne odnośnie do akustyki ścian wewnętrznych, zewnętrznych oraz stropów. Instalacje kanalizacyjne powinno się układać tak, aby nie były w żaden sposób połączone z elementami mogącymi przenosić dźwięki. Można to osiągnąć dzięki prowadzeniu rur w specjalnych, izolacyjnych kołnierzach ochronnych.
Cena domów kanadyjskich.
Wartości domu zależy głównie od tego, gdzie jest zlokalizowany, jak wygląda oraz jak i z czego jest wykończony. Trzeba przyznać, że wartość domów szkieletowych na polskim rynku jest niższa, niż domów budowanych metodami tradycyjnymi.
Aby postawić dom kanadyjski, musimy być fanami takiego budownictwa, musi się nam on podobać. Nie każdy zdecyduje się na dom tego typu. Z racji tego, że w Polsce wciąż krąży wiele mitów na temat domów kanadyjskich, większość z nas pewnie postawi jednak na budownictwo tradycyjne.

www.kopalniamarzen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here