Zabytkowe świątynie mogą się okazać cennymi zabytkami i wielkimi atrakcjami turystycznymi. Kto chce zapoznać się z najcenniejszymi perełkami architektury sakralnej, ten koniecznie powinien wybrać się na Podkarpacie. Tu głównym celem wycieczki stają się drewniane cerkwie i kościoły, w gronie których nie brak unikalnych zabytków z listy UNESCO. By poznać najciekawsze perełki tego typu budownictwa, warto postawić na wędrówkę Szlakiem Architektury Drewnianej. Ta ciekawa trasa turystyczna umożliwia nam zaplanowanie niejednej ciekawej wycieczki w rejonie takich miast, jak Krosno, Sanok, Brzozów czy Rzeszów. To właśnie w tych miastach bez problemów znajdziemy dla siebie tanie noclegi, to te miasta mogą się dla każdego z nas okazać doskonałymi punktami wypadowymi. Dzięki niej lepiej poznamy Podkarpacie: jego kulturę i historię, a jednocześnie ujrzymy najciekawsze zabytki architektury sakralnej, które przyciągają zarówno swą artystyczną i historyczną wartością, jak i pięknym otoczeniem. Na trasie krośnieńsko-brzozowskiej spotkamy się z tak cennymi zabytkami, jak kościół św. Wojciecha w Krośnie, grekokatolicka cerkiew w Bonarówce czy drewniany kościół we wsi o nazwie Domaradz. W rejonie Sanoka ciekawym celem wycieczki będzie Szlak Ikon Doliny Osławy oraz Szlak Ikon Doliny Sanu. Te dwie trasy szybko pozwolą nam się przekonać o tym, jak wspaniałą i wielokulturową krainą jest Podkarpacie. Takie zabytki, jak cerkiew w Komańczy czy cerkiew we wsi Ulucz na każdym turyście mogą przecież zrobić ogromne wrażenie.

rebel-tv.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here