Gry fantasy - rozrywka, hobby, a może coś więcej...

Wydawać by się mogło, że im bardziej zbliżamy się do drugiej dekady XXI wieku, tym bardziej gry planszowe będą odchodzić do lamusa. Jednak nawet mając dostęp do coraz bardziej realistycznych gier komputerowych, technologii VR, czy interaktywnych filmów, wciąż chętnie sięgamy po klasyczne planszówki i karcianki. Dlaczego? Czy to wyłącznie efekt nostalgii i potrzeba powrotu do lat dzieciństwa? A może coś więcej?

Rozrywka

Karciane oraz planszowe gry fantasy to nie tylko dobry sposób na wieczór w rodzinnym gronie, kiedy w domu wysiądą korki. W czasach kiedy otacza nas technologia, media społecznościowe, a z każdego rogu obserwują nas ekrany telewizorów i smartfonów, warto od czasu do czas pozwolić sobie na odpoczynek od technologii. Gry fantasy pozwalają na oderwanie się od codziennego życia, problemów które zaprzątają nasze myśli. Można przenieść się z nimi chociaż na chwilę do bajecznych krain w których nie ma powiadomień z mediów społecznościowych i fake newsów, pełno jest za to fantastycznych stworzeń oraz przygód. 

Hobby

Gry fantasy mają oddanych fanów, którzy znają swoje ulubione tytuły na wylot. Często takie osoby przedstawiane są w filmach i książkach jako zatraceni w świecie fikcji samotnicy. Jednak jest to błędny stereotyp. Gracze planszówek i karcianek często spotykają się w swoim gronie podczas konwentów, wspólnie grając oraz wymieniając doświadczeniami. Światy fantasy to często również punkt wyjścia do zainteresowania się historią, czy też starożytnymi mitologiami na których są często oparte.

Coś więcej?

Dla wielu kreatywnych graczy, gra na gotowych zestawach to często za mało. Tworzą oni własne plansze, z ręcznie wykonanymi pionkami, lub kartami. Jednak wcale nie trzeba się ograniczać do domowych sposobów. W ostatnich latach produkcja gier stała się niezwykle popularna. Możliwe stało się tworzenie planszówek oraz karcianek według własnych konceptów. Masz pomysł na stworzenie gry dla siebie i przyjaciół w której to wy będziecie bohaterami przeżywającymi fantastyczne przygody? Produkcję gier możesz zlecić firmie, która przygotuje twój pomysł według twoich wytycznych. Taka gra to świetny pomysł na prezent oraz spędzenie czasu w zgranej paczce kumpli.

Gry planszowe oraz karciane oferują to czego nie mogą komputerowe. Pozwalają popuścić wodze wyobraźni, tworzyć na bieżąco wspólnie z przyjaciółmi zupełnie nowe światy fantazji. A do jakiej krainy ty chciałbyś się przenieść?

[Głosów:1    Średnia:5/5]