Jak zdrowo schudnąć

Świat roślin oferuje ludzkości wiele leków na rozmaite dolegliwości. Wielu roślin używa się już od tysięcy lat. Jednym z ziół, którym szczególnie warto się zainteresować, jest imbir. Stosowany od tysięcy lat w Azji, staje się coraz powszechniej wykorzystywany na Zachodzie. Zachodnia nauka także potwierdza niesamowite właściwości lecznicze oraz odchudzające.

Imbir to bylina pochodząca z Azji, która uprawiana jest obecnie w bardzo wielu rejonach świata — od Oceanii, po Afrykę czy USA. Wiele osób docenia przede wszystkim niezwykłe walory smakowe imbiru. Z chęcią jest on stosowany przy wyrobie rozmaitego rodzaju słodyczy czy dodawany do orientalnych potraw, tak popularnych dziś w Polsce. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z niezwykłych właściwości zdrowotnych imbiru.

Imbir przede wszystkim posiada zbawienne działanie na układ pokarmowy. Zwi ększa on wydzielanie soków trawiennych oraz śliny, przyspieszając trawienie i niwelując niemiłe odczucia po spożyciu tłustych rzeczy. Z tego powodu powinno się nim zainteresować w okresie świątecznym, gdyż wypicie herbaty ze świeżymi plasterkami imbiru lub wypicie szklanki wody, lub mleka z łyżeczką sproszkowanego imbiru skutecznie usuną uczucie ciężkości.

Powszechnie wiadomo też, że sprawny układ trawienny to również szczupła sylwetka. Włączenie do swojej codziennej diety imbiru bardzo pozytywnie odbije się na figurze. Poza usprawnieniem trawienia imbir jest bowiem także naturalnym termogenikiem. Oznacza to, że po spożyciu imbiru w organizmie rośnie poziom ciepła wydzielanego podczas ruchu i szybciej spala się tłuszcz. Imbir zażyty na około pół godziny do godziny przed planowanym treningiem zwiększy jego efektywność. Wystarczy więc, że w diecie na stałe zagości imbir a odchudzanie stanie się o wiele łatwiejsze.

Dodatkową zaletą stosowania imbiru będzie także spadek poziomu złego cholesterolu. Zapobiega on także zakrzepicy oraz reguluje ciśnienie krwi, co sprawia, że jest on jednym z najlepszych ziół dla układu krążenia.

Imbir skutecznie likwiduje także mdłości. Posiada również dość silne działanie przeciwbólowe. Może być doskonałą alternatywą wobec syntetycznych tabletek przeciwbólowych i w bardzo zadowalającym stopniu radzi sobie z bólami migrenowymi, miesiączkowymi czy mniej intensywnymi bólami zębów i dziąseł. Warto więc go mieć w swojej domowej ziołowej apteczce, zanim użyje się cięższego arsenału, gdyż może okazać się, że łyżeczka imbiru skutecznie zlikwiduje ból głowy, nie rujnując przy tym układu pokarmowego, jak w przypadku stosowania większości tabletek przeciwbólowych.

Imbir posiada w końcu także potężne działanie antyseptyczne i jest naturalnym antybiotykiem. Można go stosować podczas anginy i rozmaitych infekcji gardła czy dziąseł. Posiada też właściwości wirusobójcze i grzybobójcze, więc może być stosowany w przypadku przeziębienia, grypy czy infekcji grzybiczych, w tym w kandydozie.

Imbir to zioło posiadające multum możliwości, z których część ciągle czeka na odkrycie. Na jego bazie koncerny farmaceutyczne próbują tworzyć nowoczesne leki, które być może zastąpią kiedyś syntetyczne i posiadające wysoce negatywny wpływ na organizm obecne odpowiedniki. Póki co pozostaje jednak korzystanie z tego kłącza w formie naturalnej — w postaci proszku lub świeżej. Można też sięgać po rozmaite suplementy, zawierające wyciąg z imbiru.

www.muscular.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here