Wykres w excelu

Dredy to fryzura kojarzona z ruchem rastafarian, czyli ruchu chrześcijańskiego kręgu religijnego na Jamajce. Fryzura ta oryginalnie jest noszona przez rastamanów, którzy nie robią nic z włosami, dlatego ich włosy się filcują i tak powstają dredy. Fryzura ta, stała się dosyć popularna w wielu krajach. Na początku trzeba obalić mit, który mówi o tym, że dredów się nie myje, jest to oczywiście błędne rozumowanie, ponieważ dredy się myje, tylko rzadziej, to znaczy raz na tydzień lub raz na miesiąc. Dzieje się tak z tego powodu, że dredy przetłuszczają się mniej niż inne włosy, a ich pielęgnacja jest o wiele droższa niż utrzymanie zwykłych włosów, dredy raz na jakiś czas trzeba dokręcać i poprawiać. Skoro wytłumaczyliśmy sobie, skąd pochodzą i czym właściwie są te sfilcowane włosy, przekonajmy się teraz, jak zrobić dredy. Istnieje wiele sposobów na zrobienie dredów, często jest to związane z indywidualną potrzebą i gustem, ponieważ dredy robione przez specjalnych fryzjerów, tak zwanych „dreadmaker’ów” są takie, jakie zażyczy sobie klient, dlatego można poprosić naszego dreadmakera o wyróżniającą fryzurę, taką jak sobie tylko zamarzymy. Są dwa sposoby zrobienia dredów, które z reguły stosują dreadmakerzy, pierwsza z nich to dzielenie włosów na segmenty i zabezpieczanie ich najczęściej gumkami, następnie tapirowanie do czasu uzyskania „zarysu” dreda, kolejnymi i ostatnim krokiem tego sposobu jest wpychanie szydełkiem wystających włosów do szkieletu dreda powstałego w wyniku tapirowania. Drugim zaś sposobem jest podobnie jak w pierwszym, rozdzielenie kosmyków włosów na segmenty i ich zabezpieczenie, ale tutaj segmenty są rozdzielane na pół, skręcane i naciągane do momentu powstania szkieletu dreda, ostatnim krokiem tego sposobu jest wpychanie włosów do środka dreda za pomocą szydełka. Częstym i dosyć popularnym sposobem na zrobienie dredów w domu jest codzienne kilku minutowe pocieranie włosów na przykład wełnianym swetrem lub skarpetkami, dlatego metoda ta jest nazywana metodą „na wełnę”. Jest to dłuższy proces powstawania dredów, ponieważ nie trwa kilku godzin, tak jak w przypadku dredów zrobionych przez dreadmakera, a kilku miesięcy lub nawet roku. Gdy zauważymy, że nasze włosy zaczynają się kołtunić i filcować, to powinniśmy często rozdzielać je, to znaczy wyrywać i rozdzierać na pojedyncze dredy. Tak powstałe dredy, możemy także poprawiać szydełkiem.

www.sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here