Jak szybko zapuścić włosy?

Sen jest bardzo ważny w okresie intensywnego rozwoju dziecka. Liczy się nie tylko ilość godzin spędzonych w łóżeczku, ale przede wszystkim jakość snu. W jaki sposób stworzyć warunki sprzyjające dobremu wypoczynkowi? Małe dzieci potrzebują poczucia bezpieczeństwa, a więc idea czytania na dobranoc znakomicie się sprawdza. Maluch powinien zażyć w ciągu dnia sporą dawkę ruchu i zabawy, żeby na wieczór wyciszyć się i w spokoju zasnąć. Aby rodzice osiągnęli zamierzony efekt, powinni ustalić dokładną godzinę pobudki oraz udania się niemowlaka na spoczynek. Taka powtarzalność jest dobra, ponieważ maluch po pewnym czasie przyzwyczaja się do dziennego cyklu. Niewątpliwie duży wpływ na jakość snu dziecka ma również miejsce do tego przeznaczone, a więc łóżeczko. Ważne jest to, żeby zapewniało komfort podczas wypoczynku. Jaki materac do łóżeczka? Tutaj zdania są podzielone. Z jednej strony bardziej przyjemny i wygodny jest mięciutki, zapadający się materac. Gdyby jednak popatrzyć na kwestię wyboru w kontekście zdrowotnym, to twardsze materace są zdecydowanie lepsze. Dlaczego? Otóż mają zbawienny wpływ na kręgosłup dziecka, gdyż w pewnym stopniu zapobiegają jego skrzywieniom czy innym dolegliwościom. Decyzja należy do rodziców. Najważniejsza jest funkcjonalność, a wiec to, by materac był wykonany z materiałów dobrej jakości, przyjemnych w dotyku i łatwych do utrzymania w czystości. Jeżeli chodzi o aspekty wizualne- jest to sprawa mocno indywidualna. Dostępne są materace w różnych kolorach oraz wzorach. Z pewnością wkomponowanie materaca w wystrój pokoiku dziecięcego nie nastręczy opiekunom dużych problemów, bo wachlarz możliwości wyboru jest wręcz nieograniczony. Mądrym sposobem na zapewnienie dziecku spokojnego snu jest duża ilość pluszaków w łóżeczku. Wyczuwając ich bliskość maluch będzie czuł się tak bezpiecznie, jak gdyby rodzic czuwał przy nim całą noc. Różnice cenowe materacy jest duża, więc każdy znajdzie coś w swoim przedziale, a przemyślany zakup bezwzględnie sprosta jego oczekiwaniom.

www.stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca w domu
Następny artykułCo warto obejrzeć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here