Bliskość Krakowa oraz malownicza okolica sprawiają, że Zabierzów cieszy się mianem jednej z najpiękniejszych gmin na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Piękne widoki, wspaniałe lasy oraz gęsta sieć szlaków pieszych, trekkingowych, konnych i rowerowych – oto czynniki, dzięki którym turystyka na terenie gminy Zabierzów ma się doskonale. Jakie atrakcje czekają tu na miłośników aktywnego wypoczynku?
Gmina Balice to raj dla miłośników zabytków. Czekają na nich takie atrakcje, jak dwór w Balicach, dworska zabudowa w Bolechowicach oraz w Rudawie, czekają też dworki, z którymi można się spotkać w wielu okolicznych miejscowościach. W samym Zabierzowie czeka zabytkowa willa z 1901 roku, którą można zobaczyć przy ulicy Krakowskiej. Zabierzów może się tez pochwalić stadniną koni, a wycieczki konne cieszą się w tej części Jury ogromnym powodzeniem.
Turyści odwiedzają jednak gminę Zabierzów nie tylko ze względu na ciekawe zabytki, ale na wspaniałe tereny wypoczynkowo-rekreacyjne. Tereny nad rzeką Rudawą to wspaniałe krajobrazy. Tereny te wchodzą w skład Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego, na terenie którego każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Bardzo ciekawym miejscem w rejonie Zabierzowa jest rezerwat „Skała Kmity”, zachwyca też wąwóz zwany Zapustnym Dołem oraz ciekawy kompleks leśny, znany jako Las Zabierzowski. Są to miejsca wyjątkowo atrakcyjne, którym w czasie jurajskich wędrówek warto poświęcić nieco więcej uwagi.
Gmina Zabierzów to piękne widoki i wspaniałe atrakcje, dzięki którym wędrowanie po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej każdemu z nas może sprawić wiele radości. Malownicze krajobrazy, sielska sceneria i przyroda – oto główne powody, dla których warto zagościć w rejonie Zabierzowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here