Każdy student wie doskonale, jak nazywa się święto wszystkich polskich studentów? To oczywiście Juwenalia. I to nie jest jednorazowa impreza, która ma miejsce raz na kilka lat a potem słuch po niej ginie. Juwenalia to coś takiego jakby studenckie święta, które trwają w zależności od miasta od jednego do kilku dni. To piękny czas wspólnego świętowania wszystkich studentów a radość, która wtedy trwa opanowuje całe miasta i wszystkich ich mieszkańców. Prezydenci poszczególnych miast oddają studentom natenczas klucze do miasta, przekazując im symboliczną władzę nad miastem. Juwenalia porywają tłumy, a miasta i samorządy studenckie prześcigają się wówczas w organizowaniu koncertów i występów znanych i lubianych gwiazd muzyki i kabaretu. Wiadomo, że im większe miasto tym większa impreza studencka i tym więcej studentów na niej się oczywiście bawiących. Jeżeli ktoś nie był studentem i nie przeżył Juwenaliów na własnej skórze to może jeszcze spróbować dostać się na taką zarezerwowaną dla studentów imprezę.

dessire.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here