Odchudzanie

Nie od dziś wiadomo, że zioła mają zbawienną moc. Nie chodzi mi tu jedynie o właściwości zdrowotne, ale i odchudzające. Wpływają na nasz metabolizm i tym sposobem ułatwiają pozbycie się nadmiaru kilogramów. Nie oznacza to jednak, że spalimy zbędny tłuszcz jedynie przez zioła. Potrzebna jest zbilansowana dieta i wprowadzenie aktywności fizycznej do naszego codziennego życia.
Jedną z przypraw, która wspomaga nasz metabolizm jest kminek, a dokładniej jego owoce. Dodatkowo idealnie spisuje się jako środek na wzdęcia. Łagodzi dolegliwości jelitowe, dlatego jest tak bardzo pożądany.
Roślina osiąga maksimum 1 metr, a owoce wydaje w lipcu. Jak wygląda kminek chyba każdy wie. Owoce kminku są doceniane przy przygotowywaniu różnego rodzaju zup, kasz, mięs, wędlin. Również i piekarze docenili jego aromat, dodając do swoich wypieków owoce kminku. Któż nie pamięta tego zapachu świeżutkiego chleba posypanego właśnie kminkiem?
Kminek a odchudzanie? Czemu nie. Jak się okazuje przyprawa ta ma działanie rozkurczowe i przeciwwzdęciowe. Ponadto poprawia przyswajalność składników pokarmowych, a co za tym idzie poprawia nasze trawienie i apetyt. Same zalety, prawda?
Również młode mamy powinny znać dobrodziejstwa, jakie płyną ze stosowania naparu z kminku u małych dzieci. Otóż odpowiednio sporządzona mieszanka likwiduje kolkę u niemowląt, jak i wzdęcia oraz niestrawności. Napar przygotowuje się zalewając 1 łyżeczkę kminku 250 ml wody. Odstawia się pod przykryciem na 15 minut, a następnie podaje maluszkowi, gdy wystąpią wyżej wymienione problemy.
Przejdźmy jeszcze raz do tematu: kminek, a odchudzanie. Okazuje się bowiem, że picie naparu z owoców kminku skutecznie podkręca nasz metabolizm. Dodatkowo reguluje procesy przemiany materii, wspomagają wydzielanie soków trawiennych i enzymów żołądkowych. Nie można jednak skupiać się jedynie na samym naparze. Do swojego życie powinniśmy włączyć aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę.
Kminek obejmuje swoim działaniem prawie cały układ pokarmowy. Powinniśmy stosować go również wtedy, kiedy mamy problemy z zaparciami. Co ciekawe naukowcy udowodnili, że napar z kminku odświeża oddech. Ponadto pomaga kobietom w bolesnych miesiączkach. Reguluje poziom złego cholesterolu we krwi.
Jeżeli chcemy przygotować skuteczny środek na odchudzanie, oprócz wody i kminku można dodać również cynamon, imbir, a także inne przyprawy, które działają na nasz metabolizm. Napar powinno się pić przynajmniej trzy razy dziennie przed posiłkiem. Pierwsze efekty zobaczyć można po tygodniu regularnego stosowania.
Jak widzicie, kminek ma bardzo dużo właściwości, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Jeżeli dodatkowo chcemy wspomóc nasz metabolizm, włączmy również do codziennych nawyków picie wody z cytryną. Najlepiej rano, najlepiej na czczo i najlepiej wodę przegotowaną. Warto jednak pamiętać, iż na początku nasz organizm będzie się oczyszczał, co wiąże się przede wszystkim z pogorszeniem stanu cery. W późniejszym czasie wszystko ulegnie znacznej poprawie.

www.zdrowakroplakrwi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here