Wiele osób, zwłaszcza młodych, często zastanawia się, co zrobić z nadmiarem wolnego czasu- na przykład w wakacje lub ferie zimowe. Oczywiście niektórzy szukają dorywczej, dodatkowej pracy, ale czasem ze względu na brak kwalifikacji bądź zbyt młody wiek ciężko takową znaleźć. Może warto wtedy pomyśleć nad zrobieniem czegoś dobrego dla innych i zgłosić się do jednej z wielu organizacji charytatywnych poszukujących wolontariuszy? Zwłaszcza, że przy okazji i my sami możemy wiele zyskać. Oferty dla wolontariuszy są przeróżne- od pomocy dzieciom, przez pomoc osobom starszym, po działalność na rzecz zwierzaków czy kultury- każdy może znaleźć więc coś interesującego dla siebie, a dzięki temu rozwijać swoje zainteresowania, przy okazji z korzyścią dla innych. Wolontariat może czasem być męczący psychicznie bądź fizycznie, ale satysfakcja płynąca z bycia potrzebnym i robienia czegoś dobrego i pożytecznego najczęściej sprawia, że zapominamy o wszystkich trudach i niedogodnościach. Dzięki wolontariatowi możemy często poznać ciekawych ludzi, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie. Czasem wpisanie informacji o udziale w wolontariacie może także sprawić, że pracodawca spojrzy na nas bardziej przychylnym okiem- zwłaszcza, jeśli tematyka wolontariatu pokrywa się z charakterem pracy, jaką chcemy podjąć. Wolontariat zwykle uczy nas wrażliwości i umiejętności pracy w zespole- cech ważnych we współpracy z innymi, co na pewno zaprocentuje nam w codziennych relacjach z ludźmi. Jak więc widać, jeśli zależy nam na efektywnym i uczącym przydatnych umiejętności spędzeniu wolnego czasu, warto pomyśleć o wolontariacie.

smakoteka.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here