Kredyt hipoteczny na co?

Podczas brania kredytu hipotecznego często mamy w głowie plany zakupu domu bądź mieszkania, jednak nie wiemy jeszcze, czy będzie ono z rynku wtórnego czy też pierwotnego. Kredyt hipoteczny umożliwia nam zakup mieszkania lub domu w radykalnie krótszym czasie niż ma to miejsce w przypadku własnego oszczędzania. Kupowanie mieszkań z rynku pierwotnego wiąże się z koniecznością ich uzdatnienia do zamieszkania. W przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego nie musimy umeblować tego mieszkania, jednak jest ono zazwyczaj zaniedbane i wymaga od nas również wkładu finansowego. Zakupy na tak dużą skalę trzeba odpowiednio przemyśleć i zawsze dokonać rozsądnego wyboru. Nie należy również zapominać o dodatkowych kosztach związanych z zakupem mieszkania, jakie to wynikają z pośrednictwa, przepisania własności u notariusza, oraz wpłaty zadatku dla banku, który również wymaga od nas żywej gotówki. Przed podpisaniem umowy kredytowej trzeba się zastanowić, czy nas na nią stać i czy jesteśmy w stanie pokryć chociaż część kosztów nieruchomości.

pracazpasja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt obrotowy
Następny artykułNadpłata kredytu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here