Kredyty bankowe dla podmiotów gospodarczych

Może warto w celu uporządkowania i zdefiniowania wiedzy przypomnieć sobie jakimi instrumentami finansowymi dysponują banki oferując swoje usługi podmiotom gospodarczym. Zasadniczo bankowe kredyty dla przedsiębiorców dzielimy na obrotowe i inwestycyjne. Inwestycyjne, jak sama nazwa wskazuje udzielane są na sfinansowanie inwestycji – nowych maszyn, urządzeń czy remontów, ale także zakup papierów wartościowych czy akcji. Wśród kredytów obrotowych, które z założenia przeznaczane są na zaspokojenie bardziej doraźnych wydatków wyróżniamy te powstające na rachunku bieżącym oraz na rachunku kredytowym. Natomiast te ostatnie, zawarte na rachunku kredytowym, możemy podzielić na kredyty docelowe przeznaczone na precyzyjnie określoną operację, linie kredytowe (wśród nich odnawialne i nieodnawialne), kredyty sezonowe udzielane w zależności od koniunktury czy potrzeby związanej z porą roku oraz krótkoterminowe, spłacalne w okresie kilkudziesięciu dni kredyty udzielane na pokrycie bieżących zobowiązań.

karierait.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here