Oszczędności trzymane w domu nie przynoszą żadnych zysków i są narażone na szybsze roztrwonienie. Łatwy dostęp do zgromadzonych oszczędności stwarza też okazje do nieprzemyślanych posunięć finansowych, których po czasie możemy żałować. Rozwiązaniem, które umożliwia, dalsze bezpieczne gromadzenie oszczędności jest, lokata terminowa.

Jednym z najbardziej opłacalnych sposobów przechowywania i gromadzenia oszczędności jest depozyt imienny. Oszczędności przechowywane na specjalnie założonej lokacie przyniosą dodatkowe korzyści w postaci odsetek. Żeby, założyć lokatę terminową nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy nam rachunek bankowy i komputer z dostępem do sieci Internetowej.

Bezpieczne oszczędzanie z lokatą terminową

Lokata terminowa to bezpieczny, opłacalny sposób na gromadzenie i pomnażanie zebranych oszczędności. Bezpieczeństwo zebranych przez nas oszczędności gwarantowane jest przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Fundusz gwarantuje pełny zwrot zgromadzonej kwoty w przypadku upadłości lub zawieszenia działalności banku Ewentualny zwrot zdeponowanych na koncie oszczędności następuje w ciągu 20 dni. Banki proponują nowym i stałym klientom różne atrakcyjne formy oszczędzania. Poszukując, korzystnej oferty warto, zwrócić uwagę na zapisy w umowie dotyczące konsekwencji w przypadku zerwania umowy, a także na oprocentowanie. Na skutek nieprzewidzianych zdarzeń może zdarzyć się, że zgromadzone przez nas oszczędności będą nam potrzebne natychmiast. Podpisując umowę i zakładając, lokatę terminową należy, wnikliwie przyjrzeć się zapisom dotyczącym wcześniejszego wycofania pieniędzy z banku.

Niektóre banki w przypadku zerwania umowy wymagają dodatkowej opłaty, możemy też stracić wszystkie odsetki lub dostać je w wysokości proporcjonalnej do czasu trwania umowy. Od oprocentowania lokaty terminowej zależeć będzie nasz przyszły zarobek – oprocentowanie, czyli suma, jaką możemy, zyskać na lokacie może, być stałe lub zmienne. Warto też zwrócić uwagę na sposób naliczania odsetek np. jak często odsetki dopisywane są do naszego kapitału. W ostatnim czasie na popularności zyskały lokaty z dzienna kapitalizacja odsetek – taki sposób naliczania oznacza, że oprocentowanie naliczanie jest od coraz wyższej kwoty, co przekłada się na wyższy zysk dla właściciela lokaty. Sprawdzając, uważnie te i inne zapisy możemy, podpisać jak najkorzystniejszą umowę i pomnożyć zebrane oszczędności.

e-kredytowanie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here