W ciągu ostatnich lat coraz popularniejsze staje się mieszkanie typu studio. Co wpływa na ten trend? Czy to tylko przejściowa moda?
Mieszkanie typu studio, to po prostu mieszkanie składające się zwykle z jednej dużej przestrzeni oraz mniejszego pomieszczenia przeznaczonego na łazienkę. Czasem tez pojawiają się mniejsze pomieszczenia gospodarcze. Ten trend w budownictwie nie jest niczym nowym- mieszkania organizowane są w ten sposób od lat, jednak co sprawia, że coraz więcej developerów oferuje takie właśnie nieruchomości?
Z pewnością w jakimś stopniu odpowiada za to obecny styl życia- mieszkańcy miast tęsknią za dużymi przestrzeniami. Z drugiej strony- połączenie sypialni, gabinetu, a nawet kuchni i jadalni w jedną przestrzeń daje poczucie otwartości i kreatywności.
Jednak poza tymi, być może przelotnymi, powodami są jeszcze inne, bardziej praktyczne przyczyny. Jedną z podstawowych jest fakt, że nieruchomość tego typu można stosunkowo łatwo zaadaptować do niemal dowolnych potrzeb poprzez wstawienie ścian działowych. Innymi słowy- nabywamy przestrzeń, którą aranżujemy według własnego pomysłu, dzieląc je na pomieszczenia całkowicie dowolnie. Skutkuje to tym, że kilka mieszkań w pionie- teoretycznie takich samych, może mieć zupełnie inny układ. I jest to rozwiązanie coraz popularniejsze, tym bardziej, że późniejsze wyburzenie ścian i reorganizacja przestrzeni nie jest szczególnie skomplikowana.
Czy zatem, w momencie poszukiwania mieszkania- warto przyjrzeć się ofercie tego typu nieruchomości? Jak najbardziej tak!

puwn.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here