Miłość z portalu randkowego

W dzisiejszych czasach miłość przez internet przestaje już kogokolwiek dziwić. Popularne portale randkowe skupiają naprawdę ogromną liczbę stałych użytkowników. Jak wynika z przeprowadzonych badań – w samej Polsce jest kilka milionów ludzi, którzy choć raz zajrzeli na tego typu strony.

Jak działają portale i aplikacje randkowe?

Szukanie miłości przez internet staje się coraz powszechniejsze. Nie jest tajemnicą, że większość ludzi deklaruje potrzebę posiadania partnera. Niektórym zależy na krótkich relacjach, inni liczą na trwały związek, jednak często próby poznania kogoś w realnym życiu z jakiegoś powodu kończą się fiaskiem. Na dodatek dziś każdy ma niemal nieograniczony dostęp do sieci. Wystarczy więc smartfon i zainstalowane na nim aplikacje randkowe, by szansa znalezienia kogoś znacznie wzrosła. Co więcej – często wszystko dzieje się w naprawdę w krótkim czasie. Wystarczy założenie konta i wypełnienie przy rejestracji podstawowych danych. Większość popularnych portali randkowych działa na zasadzie dobierania ludzi poprzez algorytm. To właśnie on – na podstawie udzielonych przez nas informacji – decyduje o tym, jaki użytkownik może nam się spodobać. Wybór opiera się zatem na np. zainteresowaniach, sposobach spędzania wolnego czasu, oczekiwaniach odnośnie cech drugiej osoby. Potem wystarczy odezwać się do konkretnego kandydata lub poczekać, aż ktoś napisze do nas. Oczywiście taka znajomość internetowa może w dowolnym momencie przenieść się do realnego życia.

Miłość z sieci – plusy i minusy

Jak można się domyślać, popularne portale randkowe mają nie tylko sporą liczbę zwolenników, ale także przeciwników. Ci drudzy narzekają na powierzchowność i kiepską jakość takich relacji oraz na bardzo ograniczoną możliwość prawdziwego poznania drugiego człowieka. Nie da się ukryć, że przez ekran komputera czy telefonu możemy dopasować do siebie kogoś, kto odpowiada nam wizualnie, ma podobne pasje, wykształcenie, ciekawie o sobie opowiada, a niekiedy wydaje się wręcz stworzonym dla nas ideałem, jednak dopiero poznanie się w tzw. „realu” weryfikuje ten wybór. Często już pierwsze spotkanie wywołuje spory zawód – trzeba bowiem pamiętać, że zauroczenie i nawiązywanie relacji partnerskiej opiera się na bardzo wielu czynnikach, o których aplikacje randkowe nie mają raczej większego pojęcia. Chodzi tu np. o zachowanie się w określonych sytuacjach, sposób mówienia, tembr głosu, gestykulację, poczucie humoru, zapach drugiej osoby. Czy jednak oznacza to, że miłość przez internet to rzecz niemożliwa? Oczywiście, że nie – coraz więcej osób, które nawiązują kontakt przez portale czy aplikacje randkowe, wchodzi później ze sobą w stały związek. Na dodatek nierzadko kończą na ślubnym kobiercu, tworząc naprawdę udane małżeństwo. Przypadków takich z roku na rok przybywa – statystycznie każdy z nas ma w swoim otoczeniu przynajmniej jedną parę, która początek swej znajomości miała w internecie. Grunt to oczywiście korzystanie z takich stron i aplikacji przy zachowaniu należytego bezpieczeństwa, braku naiwności i odpowiedniej dawki zdrowego rozsądku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here