Operacja plastyczna pochwy

Kosmetoginekologia jest najszybciej rozwijającą się dziedziną medycyny, łączącą chirurgię estetyczną i ginekologię. Plastyka pochwy umożliwia poprawienie wyglądu i funkcjonalności narządów płciowych kobiety. Pozwala na korekcję operacyjną defektów powstających wskutek wielokrotnych porodów oraz wrodzonych wad anatomicznych. Do najczęstszych zabiegów z zakresu ginekologii plastycznej należy labioplastyka. Jest to plastyczna operacja pochwy, zabieg zaliczany do bardzo delikatnych i wymagających sporego doświadczenia chirurgicznego. Plastyka pochwy niesie za sobą pewne ryzyko powikłań.
Zanim dojdzie do operacji plastycznej pochwy, koniecznie powinno odbyć kilka konsultacji z lekarzem przeprowadzającym zabieg. Na pierwszym spotkaniu sprawdza się, czy kobieta jest dobrą kandydatką do operacji plastycznej pochwy. Decydują przede wszystkim: stan psychiczny oraz oczekiwania wobec zabiegu. Na kolejnym spotkaniu przeprowadza się dokładne badania i wstępnie planuje technikę operacji. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania: grupa krwi, morfologia, badanie ogólne moczu, koagulogram, EKG, antygen HBS, elektrolity i poziom cukru.
Co raz więcej szpitali i klinik jest wyposażonych w nowoczesny sprzęt komputerowy, dzięki któremu pacjentki widzą jakie efekty może przynieść operacja plastyczna pochwy. Do tego za pozwoleniem poprzednich pacjentek, mogą one również obejrzeć dokumentację fotograficzną, tak aby oswoić się z wyglądem narządu po zabiegu.
Plastyka pochwy przeznaczona jest dla kobiet, które mają zniekształcone wargi sromowe w wyniku:
• dziedzicznego przerostu
• licznych porodów
• uszkodzeń krocza na skutek wypadku
• uszkodzeń warg sromowych podczas stosunku płciowego
Kobiety z przerostem warg sromowych odczuwają dyskomfort noszenia obcisłych ubrań oraz przy uprawianiu niektórych rodzajów aktywności fizycznej. Poza tym, wada ta często objawia się bólem przy chodzeniu, obcieraniem się oraz dysfunkcją seksualną. Problem z dużymi wargami sromowymi wpływa na niską ocenę własnej atrakcyjności i może rodzić zahamowania przed kontaktami płciowymi.
Pacjentki decydujące się na operację plastyczną pochwy kierują się przede wszystkim chęcią poprawy funkcjonalności narządu płciowego i potrzebą podniesienia jakości życia seksualnego. Plastyka pochwy prowadzi do uelastycznienia, odmłodzenia i poprawienia stanu napięcia mięśni waginalnych. Dzięki mocniejszym mięśniom, możliwe jest kontrolowanie ich kurczenia, co pozwala kobiecie silniej odczuwać doznania seksualne.
Zabieg plastyki pochwy przeprowadzany jest przeważnie w narkozie, jednak na specjalne życzenie kobiety możliwe jest uzyskanie znieczulenia miejscowego albo znieczulenia miejscowego z dożylnym. Operacja trwa średnio 30-90 minut. Polega na wykonaniu nacięcia na tylnej powłoce wejścia do pochwy, a następnie usunięciu nadmiaru tkanki. Wejście do pochwy zaszywane jest zgodnie z preferencjami kobiety. Operacja plastyczna pochwy wykonywana jest na błonie śluzowej lub mięśniowej. Dopiero po przeprowadzeniu zabiegu na ścianie pochwy, chirurg zabiera się za plastykę krocza. W rezultacie, pochwa staje się węższa, dzięki czemu nie tylko zmniejsza się prawdopodobieństwo zakażenia narządu rodnego, ale także wzrasta jakość życia seksualnego.
Przy plastyce pochwy używane są szwy rozpuszczalne. Po jednodniowej hospitalizacji pacjentka zostaje z reguły – gdy nie występują żadne niepokojące objawy – wypisana do domu. Wizyta kontrolna ma miejsce po około tygodniu od operacji. Do całkowitej aktywności ruchowej kobieta wraca po kilku dniach. Okres gojenia się ran i zejście obrzęku w okolicy operowanego miejsca wynosi około siedmiu dni. Współżycie płciowe można rozpocząć po upływie czterech-ośmiu tygodni. Pacjentka może odczuwać utrzymujący się ból po zabiegu plastyki pochwy, który można złagodzić lekami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty. Podwyższona temperatura do 37,5°Celsjusza nie jest niczym niepokojącym. W ramach higieny intymnej operowanego miejsca, należy się codziennie podmywać i w delikatny sposób osuszać papierowym ręcznikiem – nie wolno pocierać narządów płciowych. W celu jak najszybszego powrotu do zdrowia i osiągnięcia jak najlepszych efektów po plastyce pochwy, należy kierować się wskazaniami pooperacyjnymi, uzyskanymi od lekarza.

www.twojafanaberia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here