Paryskie muzea: Muzeum Historii Miasta Paryża

Tak chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata Paryż to miasto kuszące nie tylko piękną architekturą, ale i długą historią. By w czasie jednej wycieczki poznać możliwie jak najwięcej jej sekretów, warto wybrać się do Muzeum Historii Miasta Paryża. Umieszczone w dzielnicy Marais, zajmuje wnętrza pięknej renesansowej rezydencji zaprojektowanej przez Mansarda. Co można zobaczyć w tych pałacowych apartamentach? Piękne obrazy oraz makiety pozwalające każdemu na szybkie prześledzenie rozwoju miasta to podstawa tutejszej wystawy. Prezentowana tu kolekcja zabytków pozwala zapoznać się z losami Paryża od czasów średniowiecza aż po wiek XX. Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszą się te dokumenty i eksponaty, dzięki którym można zapoznać się z wydarzeniami związanymi z Rewolucją Francuską. Model Bastylii czy miniaturowa gilotyna są makabrycznymi eksponatami, jednak to one najlepiej oddają klimat panujący w rewolucyjnym Paryżu. W tym niezwykłym muzeum można szybko poznać historię miasta i prześledzić zachodzące w nim zmiany. Taka ekspozycja może się okazać ciekawa nie tylko dla miłośników historii, ale i dla tych, dla których Paryż to miasto wyjątkowe.

restbox.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here