Obranie, jako priorytetu sukcesu zawodowego powoduje odsunięcie macierzyństwa na dalszy plan. W konsekwencji coraz więcej kobiet podejmuje decyzję o urodzeniu dziecka w późniejszym wieku. Przeważająca część z nich to matki dorastających już dzieci tęskniące za urokami macierzyństwa. Kobiety często poza wychowywaniem dziecka nie znają innego życia, całymi latami poświęcają się wyłącznie potomstwu, a po „wypuszczeniu” dzieci w świat nie potrafią zająć się czymkolwiek innym. Zdarzają się jednak kobiety, które na dziecko decydują się z lęku przed samotnością. Najczęściej osiągnęły już wysoką zawodową pozycję, a teraz w pełni poświęcić się mogą wychowywaniu dzieci.

Według badań norweskich naukowców wynika, że im w późniejszym wieku kobieta zdecyduje się na ciążę tym większe ryzyko wystąpienia w jej trakcie powikłań. Wiek ma także przełożenie na przebieg samego porodu. U kobiet po trzydziestym piątym roku życia trwa on odczuwalnie dłużej. Poza tym nie ma większych różnic pomiędzy nimi a młodymi mamami.

Wedle tych badań kobiety rodzące dzieci w późniejszym wieku mają całkowite szanse na urodzenie w pełni zdrowego dziecka. Warunkiem jest jednak bardzo skrupulatne monitorowanie stanu zdrowia zarówno ich jak i rozwijającego się w nich malucha.

www.delite.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here