Jest jednym z najciekawszych ośrodków miejskich, jakimi może się pochwalić Słowacja. Jego ogromny potencjał doceniło niejedno biuro podróży, a wycieczki po jego terenie cieszą się coraz większą popularnością. Preszów, bo o nim mowa, jest bez wątpienia miastem zasługującym na uwagę ze strony turystów. Czekają tu przecież wspaniałe zabytki oraz atrakcje, obok których nie sposób przejść obojętnie. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas zwiedzania tego miasta?

Preszów to przede wszystkim piękna zabudowa starego miasta. Wspaniałe kamienice przypominają o roli tego ośrodka miejskiego w dawnych czasach, są też wielką atrakcją dla tych turystów, których interesuje historia architektury. Gdzie szukać najciekawszych przykładów dawnego budownictwa? Najlepiej w rejonie rynku. Tutejszy kościół parafialny św. Mikołaja jest wspaniałym zabytkiem z XIV wieku, a w jego wnętrzu czeka na zwiedzających imponująca kolekcja zabytków sztuki sakralnej. Tym, którzy szukają perełek architektury renesansowej, biuro podróży z pewnością poleci wizytę w XVII-wiecznym kościele ewangelickim. Cerkiew św. Jana Chrzciciela oraz na barokowy kościół karmelitów to kolejne skarby sztuki sakralne, którymi może nas oczarować Preszów. Architektura świecka jest z kolei godnie reprezentowana przez pałac Rakoczego – obiekt, któremu z pewnością warto się dokładniej przyjrzeć. W czasie wycieczki po tym mieście nie można pominąć tak cennych zabytków, jakimi są tutejsze mury obronne oraz wchodzące w ich skład baszty. To cenne zabytki, które przypominają o ciekawej i długiej historii tego słowackiego miasta – tak chętnie odwiedzanego dziś przez turystów z Polski.

czytamysluchajac.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here