Jak przekaz informacji zmienił się na przestrzeni lat

W przeciągu kilkudziesięciu lata pojęcie przekazu informacji całkowicie się zmieniło. Obecnie informacje są dostępne w zaskakująco szybki sposób, każdy kto ma dostęp do Internety może sobie pozwolić na bardzo szybki, niewyobrażalnie szybki z porównaniem do lat ubiegłych przekaz informacji. Informacje jeszcze kilkadziesiąt lat temu można było poznać tylko dzięki radiu i gazecie, następnie pojawiła się telewizja, dziś zaś przekaz informacji został zdominowany przez Internet. Jednak pomimo tego iż taki łatwy i szybki mamy dostęp do wielu informacji trudno jest określić co jest tak naprawdę prawdziwe, które informacje są rzetelne, które mają za zadanie nami manipulować. Odkąd Internet stał się także rynkiem i przestrzenią na której można zarabiać pieniądze, informacje także stały się towarem na którym można zarobić, co sprowadza się do tego iż tak naprawdę pogrążeni w ogromnej ilości informacji nie jesteśmy w stanie dość do tego co jest prawdziwe i wartościowe, sam sposób przekazania informacji znacznie je deformuje.

www.biblioteka.edu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here