Na rynku biznesowym można spotkać bardzo dużo firm i różnią się one pod każdym względem. Główny podział wynika z rodzaju działalności, ponieważ osoby zaczynające prowadzą firmę jednoosobową. Natomiast jeśli firma się rozwija wtedy przekształcona jest w spółkę. Ta może o wiele więcej, ponieważ wynika to z kwestii prawnych jakie dotyczą spółek. Jest kilka ich rodzajów, a można wybrać spółkę akcyjną, cywilną, z ograniczoną odpowiedzialnością i komandytową. Wymogiem jest wpłata kapitału zakładowego w określonej wysokości a także prowadzenie pełnej księgowości. Powołuje się zarząd spółki który jest nadrzędną formą w firmie. Spółki mogą starać się o większe pieniądze ale też mają spore zyski, dlatego tak dużo spółek widnieje również na giełdzie. Bardzo znany podział to także firmy handlowe i usługowe które różnią się sposobem działania. Handel polega tylko na sprzedaży danego towaru natomiast usługa na wykonywaniu określonych czynności tak aby zaspokoić potrzeby klienta. Firmy mogą też łączyć różne rodzaje i stać się choćby firmą produkcyjno-handlową.

blogopracy.net.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here