Horrory

Producenci gier z roku na rok zaskakują graczy coraz to lepszymi tytułami, zarówno pod względem fabularnym, mechanicznym czy graficznym, których to nieogranie równałoby się z tragedią. Niestety przeszkodą, która ogranicza graczy jest to, że posiadacze konsol nie zawsze mogą zagrać w tytuły, które pojawiają się na PC, a posiadacze komputerów, muszą obejść się smakiem podczas premiery pozycji, która komputerów nie dotyczy. Miejmy nadzieję, że kiedyś to się zmieni i obie platformy będą wspólnie dzielić zaplecze gier. Sytuacja, która również bywa trudna, wyłącznie dla użytkowników PC to taka, w której to podczas gry w ulubioną zręcznościówkę czy wyścigi ich umiejętności są ograniczone przez sposób w jaki kontrolują rozgrywkę. Nie da się ukryć że klawiatura i myszka nie najlepiej sprawdzają się podczas gry w niektóre gatunki. Podczas zwinnego omijania przeszkód, czy precyzyjnego omijania zakrętów lepiej sprawdzi się pad. Jak wiadomo na rynku dostępne są pady dedykowane specjalnie dla komputerów. Mówimy tu jednak o sytuacji, w której posiadacz konsoli np. PlayStation 4 i komputera, nie chce wydawać dodatkowych pieniędzy na pada do PC, mając do dyspozycji kontroler od konsoli. A zatem jak podłączyć pada od PS4 do PC? Na to pytanie nurtujące wielu posiadaczy konsol i komputerów odpowiem w dalszej części artykułu.
Pierwszym krokiem jaki musimy postawić aby cieszyć się używaniem pada od PlayStation 4 na PC jest pobranie programu DS4 Windows. Gdy już to zrobimy musimy zainstalować program, aby mógł poprawnie działać. Kolejnym krokiem jest jego uruchomienie oraz podłączenie kontrolera od PS4 do PC za pomocą przewodu USB. Następnie na dole okna, które nam się pojawi wciskamy przycisk START. Po chwili w tabeli pojawi się pozycja naszego pada. Oznacza to, że kontroler został prawidłowo wykryty przez program. W celu odpowiedniej, dostosowanej do siebie konfiguracji, musimy kliknąć przycisk EDIT obok pozycji wyświetlania pada. Następnie musimy przypisać przyciski kontrolera do określonych ruchów podczas gry. To już jednak jest kwestia indywidualna. Po wykonaniu tych wszystkich czynności możemy cieszyć się rozgrywką na PC za pomocą pada od PS4.

www.prezentbox.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here