Slang młodzieżowy- xoxo

Rozmawiając ze znajomymi nie raz zdarza się nam westchnąć i powiedzieć „ach ta dzisiejsza młodzież”. To fakt, nie jest łatwo dogadać się z nastolatkiem, zrozumieć go i jego potrzeby. Żyjemy w takim tempie, że ledwo mamy chwilę na odpoczynek lub sen, a nasze pociechy są coraz bardziej dojrzałe, choć niejednokrotnie nie akceptujemy tego faktu.
Aby zrozumieć nastolatka warto poświęcić trochę czasu na zwyczajne bycie z nim, choćby kilka razy w tygodniu. Wspólny posiłek, wypad na zakupy czy na kawę do galerii handlowej pozwolą choć trochę wkroczyć w świat nastolatka i zgłębić jego podstawy.
Wiele osób zastanawia się co to znaczy xoxo. Oczywiście taki zwrot w pierwszym odruchu absolutnie nic nam nie mówi. Po raz pierwszy jednak można było usłyszeć o nim na świecie dzięki młodzieżowemu serialowi „Plotkara” oczywiście amerykańskiej produkcji. Xoxo to nic innego jak buziaczki na zakończenie wiadomości. Zwrotu tego możemy użyć pisząc wiadomość do przyjaciółki lub ogólnego posta na portalach społecznościowych. To miła forma pożegnania, przesłanie sobie buziaków jako pozdrowienia.
Jeśli więc nasz nastolatek będzie chciał udowodnić nam, że nie wiemy co to znaczy xoxo możemy go bardzo łatwo zaskoczyć. Warto także samemu wysłać wiadomość do naszej córki lub syna kończąc ją właśnie tego typu pozdrowieniem. Jest ono niezobowiązujące, a jednocześnie sympatyczne i radosne.
Warto więc rozmawiać ze swoim nastolatkiem nie tylko odnośnie młodzieżowego slangu, ale również o bardzo ważnych dla niego tematach lub problemach.

www.naszauroda.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCobi klocki
Następny artykułDyniowe inspiracje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here