Sudeckie atrakcje. Bolesławów

Ta duża wieś z pewnością może stać się przedmiotem zainteresowania dla tych turystów, dla których głównym celem podróży stały się Góry Bialskie. Bolesławów to miejscowość atrakcyjna, w której nie brak miejsc ciekawych dla zaglądających tu gości. Założony pod koniec XVI wieku jako Nowe Miasto Bolesławów z pewnością zasługuje na zainteresowanie. Jako letnisko znany był on już przed wybuchem II wojny światowej. Dziś turystyka ma się na jego obszarze coraz lepiej, a gości zainteresowanych wypoczynkiem w tej części Sudetów nie brakuje. W tej niewielkiej na pozór miejscowości noclegi można znaleźć bez większych problemów. Czekają i pensjonaty, i prywatne kwatery. Turystom doskonale znana jest i tutejsza pstrągarnia, znana jako jedna z najwyżej położonych hodowli pstrąga w całej Polsce. Co jeszcze czeka na letników w Bolesławcu? Kusi sama zabudowa tej miejscowości, kusi jej malownicza okolica. Ci, którzy spędzają wczasy w tym rejonie, z całą pewnością na brak atrakcji narzekać nie mogą. Urzeka przede wszystkim tutejsza zabudowa oraz malowniczy ryneczek. To przy nim można dojrzeć wspaniałe kamieniczki – pamiątkę po czasach, w których Bolesławów był jednym z ważniejszych i prężniej rozwijających się miasteczek w tej okolicy. Ozdobą miejscowego rynku jest posąg św. Franciszka Ksawerego oraz pobliski kościół św. Józefa. W jego bryle można ujrzeć zarówno elementy typowe dla architektury renesansowej, jak i echa wcześniejszej, gotyckiej stylistyki. Ta ciekawa świątynia powstała zresztą w okresie średniowiecza, jednak w trakcie przebudowy w XVII wieku kościół ów zatracił swój pierwotny charakter. Dziś jest jednym z ważniejszych zabytków w tej okolicy i ważnym elementem miejscowego krajobrazu.

www.pocztaeuropa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here