Wybór kierunku studiów pozostaje w bardzo konkretnej relacji z szansami na znalezienie zatrudnienia w późniejszym czasie. Absolutnie nie warto kierować się aktualnymi potrzebami na rynku pracy i przy wybieraniu studiów dla siebie warto w pierwszej kolejności brać pod uwagę własne pasje i mocne strony. Opieranie się na tym założeniu pozwala zwiększyć swoje szanse na to, aby nie być studentem przeciętnym, tylko wybitnym i odnaleźć wkrótce pasje w pogłębianiu własnej wiedzy i kompetencji. Kończąc uczelnię i mając za sobą nie tylko osiągnięcia naukowe, ale także praktykę i różne pozauczelniane osiągnięcia, możliwe jest znalezienie zatrudnienia bez względu na nazwę kierunku i szyld szkoły, która ostatecznie wydawała dyplom. Najważniejsze jest znalezienie takich kierunków, które przygotowują praktycznie i nie ograniczają się wyłącznie do teoretyzowania – posiadają odpowiednią kadrę oraz zaplecze pozwalające na trenowanie konkretnych zachowań i prac w warunkach szkolnych, bo ostatecznie to sprawdzać będzie w przyszłości pracodawca.

infofinansowy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here