Na terenie województwa Dolnośląskiego, w Górach Izerskich położona jest znana miejscowość turystyczna i uzdrowiskowa Świeradów-Zdrój. Leżący w dolinie rzeki Kwisy kurort latem przyciąga miłośników pieszych i rowerowych wędrówek, a zimą narciarzy. Wśród interesujących szlaków pieszych, które mają początek w uzdrowisku godnym polecenia jest szlak prowadzący na Stóg Izerski. Szlak dostępny jest także dla rowerzystów, a alternatywą dla pieszego wejścia na szczyt jest wjazd kolejką gondolową. Ze szczytu rozlega się piękna panorama na otaczające kurort pasma górskie i sam kurort. Liczni turyści i kuracjusze chętnie odwiedzają także miejscowy Dom Zdrojowy. Dom Zdrojowy zbudowano pod koniec XIX wieku. Przy wejściu do Domu Zdrojowego znajduje się ogólnodostępne źródło wody mineralnej. Jednak największą atrakcją tego miejsca jest kryta Hala Spacerowa długa na 80 m oraz liczący 160 m taras. W sylwetce Domu Zdrojowego wyróżnia się wysoka na 46 m wieża zegarowa. W Świeradowie-Zdrój leczone są między innymi choroby neurologiczne.

informacjanoclegowa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here