Zazwyczaj zwieńczeniem budowy domu jest urządzenie przestrzeni dookoła domu w tym ogrodu. Często jest to teren przed domem – reprezentacyjny i za domem – prywatny. Nad każdą częścią ogrodu warto się zastanowić i pomyśleć jak byśmy chcieli żeby wyglądał nasz ogród. Głównym założeniem części reprezentacyjnej tej przed domem jest to, że ma doskonale wyglądać i przyciągać uwagę sąsiadów i przechodniów. Najlepiej zdają egzamin małe rośliny ozdobne zarówno krzewy jak i kwiaty, o ciekawym pokroju i intensywnym kolorze, do tego mini wodospad na skalniaku, wąskie ścieżki ozdobnego kamienia i delikatne oświetlenie. Natomiast część za domem, czyli ta nasza osobista, rekreacyjna może zawierać co tylko nam się podoba. Korzystne jest ogrodzenie gęstym żywopłotem, co zapewni nam pełną prywatność. Warto na początek wyznaczyć podstawowe elementy małej architektury lub inne oprócz roślin, może to być, np.: betonowy podest pod miejsce do grillowania, altana ogrodowa, kącik dla dziecka (piaskownica, bujaczka, zjeżdżalnia i inne takie) oraz na tyle ogrodu korzystnie wyznaczyć miejsca na kompostownik. Teraz względem tych obiektów można dostosować roślin: drzewa, krzew i kwiaty. Gatunki zależą od warunków panujących na działce i upodobań właściciela. Urządzanie ogrodu należy do przyjemnych czynności na własnej działce. A szczególnie miło obserwować późniejsze efekty, gdy rośliny kwitną i są ozdobą dookoła domu.

ladnie-mieszkaj.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here