Wśród różnych zawodów, wykonywanych współcześnie, są takie, które sprzyjają szybkiemu zrobieniu kariery. Wydaje się, że takim zawodem jest informatyk i wszystkie zawody związane z tworzeniem stron internetowych. Komputery są bowiem wszechobecne, podobnie jak Internet, z którego korzystają praktycznie wszyscy. Podobnie architekci i dekoratorzy wnętrz są bardzo potrzebni, ponieważ coraz więcej osób korzysta z ich usług w urządzeniu mieszkania i różnych budynków użyteczności publicznej. Wciąż chętnie zatrudniani są sprzedawcy różnych sprzętów i agenci ubezpieczeniowi, którzy nawiązują kontakt z potencjalnymi klientami i zajmują się ich sprawami. Do trudnych zawodów, ale opłacalnych, należy funkcja agentów reklamy i osób czuwających nad rozwojem kariery poszczególnych gwiazd. Powszechnie znanymi osobami są prezenterzy telewizyjni, aktorzy grającymi w filmach i serialach oraz twórcy własnych programów telewizyjnych i radiowych. Znanymi osobami są także politycy i różni analitycy oraz specjaliści od „pijaru”, którzy przygotowują kampanie wyborcze i zajmują się układaniem tekstów konkretnych przemówień, wygłaszanych później przez polityków. Poważanymi w kraju zawodami są zawody: nauczyciela, lekarza, policjanta, obrońcy czy sędziego, chociaż nie zawsze wiążą się z posiadaniem wysokiego wynagrodzenia i robieniem kariery. Kierunkami studiów, z którymi studenci wiążą spore nadzieje na znalezienie pracy są na przykład: socjologia, psychologia, marketing i zarządzanie, stosunki międzynarodowe.

360money.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here