Jak zdjąć soczewki kontaktowe? Praktyczny poradnik

0
1054

Wiele osób rezygnuje z korzystania z soczewek kontaktowych, obawiając się skomplikowanej procedury ich zdejmowania. Tymczasem nie jest to trudne, jednak wymaga wprawy, którą z czasem z pewnością nabędziemy. Praktyka czyni mistrza. Nie warto więc się zniechęcać, jeśli na początku ściąganie szkieł kontaktowych nie przebiega tak szybko, jak byśmy chcieli. Jak więc zrobić to poprawnie?

Zanim przystąpimy do zdejmowania soczewek kontaktowych, dokładnie umyjmy ręce wodą z mydłem, a następnie je osuszmy. W ten sposób ograniczymy ilość wody, która mogłaby się dostać do soczewki. Pamiętajmy również o tym, by zawsze zaczynać od tego samego oka, np. prawego. Wówczas wyeliminujemy ryzyko przypadkowego pomylenia. W tym aspekcie szkła kontaktowe są jak buty – mają prawy i lewy wariant.

Teraz wystarczy się rozluźnić i przyjąć odpowiednią postawę – na początek najlepiej stanąć przed dobrze oświetlonym lustrem. Kiedy nabierzemy wprawy, będziemy mogli zdejmować soczewki kontaktowe dowolnie, np. siedząc na kanapie.

Po przyjęciu wygodnej postawy należy:

  1. Po pierwsze, spojrzeć w górę i unieść górną powiekę, oddalając ją od oka – robimy to, używając palca wskazującego ręki niedominującej,
  2. Po drugie, pociągnąć dolną powiekę w dół – przy pomocy palca środkowego ręki dominującej,
  3. Po trzecie, za pomocą opuszek palca wskazującego i kciuka ostrożnie i delikatnie ścisnąć soczewkę, jednocześnie zsuwając ją ku dołowi, a następnie wyciągnąć ją z oka,
  4. Po czwarte, umieścić ją w dłoni.

I gotowe! Jak widać, nie jest to skomplikowana procedura. Szybko więc ją opanujemy i będziemy mogli cieszyć się swobodą, jaką daje noszenie soczewek kontaktowych.

Szerokie możliwości wyboru

Szkła kontaktowe charakteryzują się sporym zróżnicowaniem, o czym przekonamy się, przeglądając ofertę salonu optycznego Trendy Opticians https://trendyopticians.pl/soczewki-kontaktowe. Z łatwością więc znajdziemy rozwiązanie spełniające wszelkie nasze wymogi.

Na szczęście, niezależnie od rodzaju soczewki kontaktowej, procedura jej zdejmowania pozostaje niezmienna. Wystarczy więc raz opanować technikę i nie martwić się, że zmiana szkieł kontaktowych wiąże się z ponowną nauką ich zdejmowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here