Jest to stan pełnego fizycznego i umysłowego u społecznego dobrostanu. Wyróżna się zdrowie fuzyczne czyli prawidłowe funkcinowanie organizmu. Zdowie psychiczne czyli Zdowie emocjonalne-zdolność do rozpoznawania i odczuwania emocji.wyrażania ich i odpowiedni sposób do bliski i nie tylko.umiejetbnośc radzenia sobie ze stresem napieciem,kekiem,agresja czy depresją. Do zdowia psychicznego także można zaliczyć Zdowie umysłowe czyli zdolnośc do locznego myslenia. Wysętuje także zdrowie społeczne czyli zdolnośc do nawiązywania utrzymywania rozwijania relacji z innymi ludzmi. Także wystepuje zdrowie duchowo u niektórych ludzi związane z wierzeniami i praktykami religijnymi. Typu chodzenie do kościoła ,modlenie się . innych zbiór zasad,wartości zachowań osiągnięcia wewnętrznego spokoju. Stan zdrowia zawsze przypisywano w pewnych kategoriach harmonii ciała człowieka,jego części ,wpływów zewnętrznych u ich powiązań . według światowej oranizacji zdrowia na zdrowie wpływa wiele czynników . są to np. środowisko otaczające nas,poziom wykształcenia,stosunki miedzyludzkie w bliskim otoczeniu i w rodzinie,czynniki genetyczne,warunki ekonomiczne. W miejszym stopniu jest to dostępność di opieki zdrowotnej. Według Lalonde’a są cztery podstawowej czynniki wpływające na stan zdrowia człowiek . i są to biologi ,środowisko,opieka zdrowotna, syl zycia. Zdrowie można zachować i polepszyc ne tylko dzieki zastosowaniu dorobku nauki o zdrowiu i opiece zdrowotnej ale tez dbac o zdrowy styl zycia. Jak wdomo zdrowia nie można kupić. A każdy chce być zdrowy.

www.pracowniapiekna.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here