Znaczenie skrótu btw

Komunikując się z innymi osobami, poprzez portale społecznościowe, możemy zauważyć, że większość ludzi używa różnych skrótów. Co zrobić, jeśli akurat nie kojarzymy, tego który dostaliśmy w wiadomości? Co znaczy btw?

Najczęściej ten skrót jest używany przy dopowiadaniu czegoś. Osoba po wcześniejszym monologu, pisze btw i mówi o czymś innym lub czymś związanym z rozmową. Skrót ten pochodzi aż zza oceanu, ze stanów zjednoczonych. W pierwszej kolejności zaczęły go używać amerykańscy nastolatkowie. Prawdopodobnie jeden z nich, użył tego skrótu i to rozprzestrzeniło się wśród młodzieży. Btw, czyli „by the way” – oznacza: przy okazji, swoją drogą lub nawiasem mówiąc. Jak widać nie bez powodu jest używany przez młodych ludzi w naszym kraju, pisanie trzech liter jest znacznie szybsze niż napisanie dwóch, albo trzech słów. Każdy może używać tego skrótu, nawet trzydziestolatkowie tak piszą, podczas szybko przebiegającej rozmowy. Coraz więcej slangu oraz angielskich skrótów na stale wkrada się do polskiej komunikacji. Każde młode dziecko już od przedszkola lub szkoły podstawowej, uczy się języka angielskiego. Ten język jest uniwersalny i dogadamy się z każdym obcokrajowcem, na każdym zakątku świata. Znajomość skrótów, może się okazać pomocna, jeśli przeglądamy newsy na stronach amerykańskich, to również jest świetny pomysł na podszkolenie języka. Nie próbujmy tak pisać do starszych osób, albo rodziców, ponieważ nie będą wiedzieć co to oznacza i nawet jeśli im to wytłumaczymy, mogą to błędnie interpretować.

www.pozytywnazmiana.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here