Wycieraczki podłogowe – sprawdzony sposób na czyste i bezpieczne wejście do firmy

0
720

Właściwa organizacja wejścia do budynku odgrywa nie tylko ogromne znaczenie reprezentacyjne, ale również ogranicza liczbę wypadków i wpływa na czystość oraz stan podłóg w pomieszczeniach. W okresie jesienno-zimowym, sami pracownicy, jak i odwiedzający firmę goście przynoszą na swoich butach masę śniegu, piasku i innych zanieczyszczeń. Mokre buty ślizgają się po podłodze i mogą spowodować upadek. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się wycieraczki podłogowe.

Maty tekstylne

Wycieraczka podłogowa najczęściej kojarzy nam się z dywanikiem, który kładziemy przy drzwiach wejściowych. W budynkach użyteczności publicznej lub w których prowadzona jest działalność gospodarcza nie sprawdzą się zwyczajne wycieraczki. Zwiększony ruch spowoduje, że w krótkim czasie będą nadawać się do wyrzucenia. W takich miejscach zaleca się wykorzystanie wycieraczek o zwiększonej mocy absorpcyjnej.

Posiadają one bowiem odpowiednio przygotowane runo, w tym specjalnie dobrane składniki oraz rodzaj splotu. Dzięki temu skutecznie osuszają obuwie, wchłaniają wilgoć i zatrzymują drobne zanieczyszczenia. W sklepie Aximo dostępne są absorpcyjne wycieraczki posiadające podłoże winylowe lub gumowe. Maty tekstylne występują w licznych wariantach kolorystycznych. Do wyboru są maty jednokolorowe, jak również maty, które wykonano z włókien w kilku kolorach. Wybierając Aximo, można szybko znaleźć wycieraczkę o typowej dla danej firmy barwie (np. w kolorach logo firmy).

Maty gumowe

Kolejnym skutecznym rozwiązaniem na czyste podłogi w firmie są wycieraczki gumowe, które potocznie nazywane są także plastrami miodu. W sprzedaży są zarówno modele nadające się do ułożenia na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Mata gumowa idealnie wtapia się w otoczenie. Jest skuteczna, a jednocześnie nie rzuca się w oczy. Produkty Aximo są trwałe i odporne na ścieranie. Wykonuje się je z wysokogatunkowej i trudnościeralnej gumy EPDM bez dodatku wypełniaczy.

Warto podkreślić, że wysokiej jakości maty gumowe, są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne oraz zmianę temperatury (od -30°C do +60°C). Ich ażurowa, otwarta konstrukcja sprawia, że maty mają dużą pojemność na zabrudzenia. Do tego są łatwe w codziennym sprzątaniu. Równie ważny jest fakt, że minimalizują ryzyko poślizgnięć i upadków, posiadają zatem właściwości antypoślizgowe.

Aximo proponuje wysokiej klasy wycieraczki gumowe w konkurencyjnych cenach. Klient może zamówić produkt o dowolnym, spełniającym jego potrzeby, wymiarze. W opcji są także maty sprzedawane w modułach oraz maty gumowe z najazdem. Dodatkowym wyposażeniem wycieraczek są szczoteczki nylonowe, dostępne w kilku kolorach. Poprawiają one walory czyszczące maty oraz mogą pełnić funkcję reklamową. Można z nich ułożyć logo firmy lub strzałkę.

Wycieraczki skrzynkowe

W asortymencie Aximo dostępne są również kompletne systemy osadników z odwodnieniem. Takie wycieraczki skrzynkowe są zazwyczaj wybierane podczas tworzenia projektu budynku lub renowacji starego. Osadnik jest bowiem wgłębiony w podłożu, a zakrywa go specjalny ruszt. Wycieraczki tego typu montowane są zazwyczaj przed wejściem do budynku, który narażony jest na wniesienie sporej ilości brudu (np. centrach handlowych, szpitalach, szkołach).

Warto skontaktować się z przedstawicielami firmy Aximo. Posiadają oni szeroką wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu potrafią doradzić, które rozwiązanie będzie optymalne dla konkretnego budynku. Za pośrednictwem Aximo można kupić maty, które będą efektywnie pełnić swoją rolę przez długie lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here