Nie bez powodu mówi się, że kobieta w ciąży jest w stanie błogosławionym. Wiele kobiet przyznaje, że ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w ich życiu. Dni wypełnione oczekiwaniem i rosnącą miłością do niedługo mającego się narodzić dziecka. Czas wielkich przygotowań, wybór imienia, szykowanie pokoju dla nowego członka rodziny i nowy etap życia. Każdy dzień jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Aby nic nie zakłóciło naszych przygotowań należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji i wykonywaniu zalecanych przez lekarza badań. Pozwoli nam to też uniknąć niektórych dolegliwości, charakterystycznych dla ciąży. 28. tydzień ciąży to ostatni dzwonek, żeby zrobić test na tolerancję glukozy. Pozwoli on nam wykluczyć potencjalną cukrzycę ciążową. Zmiany hormonalne towarzyszące nam w tym czasie mogą powodować problemy z krążeniem, a co za tym idzie opuchliznę nóg. Warto wtedy opierać nogi o stołek lub poduszki. 29. tydzień ciąży to moment, w którym większość kobiet zaczyna coraz intensywniej myśleć o porodzie. Mogą to być myśli wypełnione radością lub podszyte lękiem. Kluczowe jest tutaj wsparcie najbliższego otoczenia przyszłej mamy. Wiele kobiet skarży się w tym okresie na trudności z oddychaniem. Nic dziwnego, wszak rozwijające się dziecko, a co za tym idzie macica zaczynają napierać na przeponę, ta zaś wywiera nacisk na płuca i serce. Pomóc może niska aktywność fizyczna, zwłaszcza spacery na świeżym powietrzu. 30. tydzień ciąży może zacząć kojarzyć się z bezsennością. Coraz większy brzuszek i aktywne ruchy naszego dziecka mogą przeszkodzić nam w przesypianiu całej nocy. Przyszła mama może tez skarżyć się na bóle kręgosłupa, wynikające z dodatkowego obciążenia. Wszystkie te niedogodności nie mogą jednak przyćmić radości, wynikającej z pojawienia się nowego, jakże wyczekanego członka rodziny.

manukazdrowie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here