karmienie piersią

Czystek jest jednym z najwspanialszych i najbardziej wartościowych ziół, na które w ostatnich czasach panuje pewnego rodzaju moda. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się tematyką zdrowego odżywiania, próbuje czerpać z niego korzyści, pijąc go regularnie bądź przyjmując pod postacią specjalnych proszków, suplementów diety czy klasycznych tabletek.

Bez wątpienia czystek wykazuje się wieloma fantastycznymi właściwościami i jest w stanie efektywnie odżywić cały organizm, jednocześnie hamując rozwój wielu chorób – czasem nawet tych bardzo poważnych, do których należą różnego typy nowotwory. Nie każdy może jednak bez żadnych przeciwwskazań sięgać po produkty bogate w czystek. Czy wolno jest to robić kobietom w ciąży oraz kobietom karmiącym piersią? Czystek a karmienie piersią – jak to wszystko wygląda i co o tym mówią sami lekarze?

Czym jest czystek?

To zioło, które tak naprawdę jest znane na świecie już od wielu długich lat, a jednak dopiero w ostatnich czasach zostało rozpowszechnione i spopularyzowane. Wykorzystywane było kiedyś przede wszystkim w medycynie naturalnej. Zastępowano nim klasyczne lekarstwa i środki apteczne, których kiedyś ludzie po prostu nie byli w stanie wytwarzać, gdyż medycyna nie była jeszcze na tyle rozwinięta, aby można było posługiwać się w niej sztucznie wytwarzanymi substancjami.

czystek a karmienie piersią

Lekarstwa powstawały z tego, co człowiek miał pod ręką. Zrywał rosnące wokół domów i pól roślinki, a potem sprawdzał ich działanie, odkrywając w ten sposób kolejne właściwości czystka. Stosowano go przede wszystkim podczas leczenia biegunek i niestrawności. Czasem nakładano go na różne rany i otarcia, w ten sposób zapobiegając rozwojowi zakażeń. Dziś czystek stosuje się także w wielu innych przypadkach zdrowotnych. Według niektórych osób jest to doskonały naturalne lek na odchudzanie, oczyszczanie organizmu czy młody wygląd skóry.

Najważniejsze właściwości czystka

Regularne przyjmowanie czystka ma oczywiście pozytywny wpływ na cały organizm. Wykazuje się on przede wszystkim potwierdzonymi badaniami właściwościami antyalergicznymi.
Zaleca się go osobom cierpiącym na różnego typu alergie, ponieważ przyjmowany w odpowiednich dawkach może całkowicie usunąć uczulenie. Pomaga w zwalczaniu objawów alergicznych i przyłożony do miejsca, w którym nastąpiło np. ugryzienie, przyspiesza gojenie się rany i sprawia, że nie wdaje się w nie żadne zakażenie.

Czystek od lat był też stosowany w leczeniu przeziębień i mniej poważnych infekcji. Fantastycznie działa na górne drogi oddechowe, potrafi je oczyścić i usunąć z nich liczne bakterie. Można go stosować zarówno doustnie, jak i w formie przygotowanych z niego inhalacji. Nie tylko zwalczą one różne objawy przeziębienia, ale też dodatkowo wzmocnią cały układ odpornościowy, pozwalając mu na szybsze pokonanie każdej choroby.

Czystek a karmienie piersią

Czy kobieta, która karmi piersią, może zastosować kurację polegającą na regularnym piciu herbatek z czystka? Tak naprawdę nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. Póki co nie zbadano, jak to zioło może oddziaływać na organizm karmiącej matki czy znajdujący się w jej piersiach pokarm. Nie wiadomo też, czy może być ono jakkolwiek szkodliwe dla dziecięcego organizmu, choć oczywiście starszym już trochę maluchom nieraz sami lekarze zalecają przyjmowanie czystka.

dziecko

Kobieta, która do tej pory przyjmowała czystek, a teraz zaczęła karmić piersią, nie musi z niego wcale od razu rezygnować. Może kontynuować swoją kurację i bacznie obserwować, jak wpływa ona na jej dziecko – czy dalej tak samo chętnie sięga ono po pokarm z piersi, czy jednak coraz częściej grymasi i wyraźnie narzeka na brak apetytu. Gdy wystąpią tego rodzaju objawy, najlepiej udać się od razu do gabinetu lekarza i porozmawiać z nim o tym, czy mogło do nich doprowadzić właśnie przyjmowanie czystka.

Czystek a ciąża

A jak to wszystko wygląda w przypadku kobiet w ciąży? Czy one też mogą spokojnie przyjmować czystek, czy raczej lepiej by było, aby z niego całkowicie zrezygnowały? Otóż większość lekarzy sądzi, że to naturalne zioło jest w pełni bezpieczne dla organizmu przyszłej matki.
Mając co do tego jakiekolwiek wątpliwości, wystarczy odwiedzić swojego lekarza i zadać mu właśnie takie pytanie – czy czystek może mi zaszkodzić. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to ziółko naturalne, które zaleca się podawać dzieciom w wieku już kilku miesięcy. Skoro nie jest ono w stanie zaszkodzić takim maluszkom, na pewno nie wywoła negatywnych reakcji w organizmie żadnej kobiety, która spodziewa się dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here