fast food

Odchudzanie to jedna z najważniejszych czynności, jakie wykonują i panie i panowie. Niestety nie wszystkim to wychodzi bardzo dobrze, bo źle się za to zabierają. Jeśli kobieta będzie leki hormonalne to niestety, ale z jej chudnięciem dobrze nie będzie. Raczej trzeba się spodziewać tego, że będzie tyła, a nie chudła. Różnie to bywa i różne są powody tego, że nie możemy schudnąć.

Zła dieta

Jednamy z takich powodów jest źle dobrana dieta. Wydaje nam się, że to, co je koleżanka jest dla nas również dobrze, ale później się okazuje, że u nas nie daje to efektów. Dieta ma być zbilansowana i o tym wiele osób zapomina. Wydaje im się, że nie trzeba w ogóle jeść i wtedy będzie się tyło. Niestety, ale w takiej sytuacji można doprowadzić się tylko do wielu chorób, a tego na pewno nie chcemy. Najważniejsze dla nas jest to żeby można było mieć mniej kilogramów, ale nie kosztem zdrowia. To, dlatego najważniejsze na dzień dzisiejszy będzie udanie się do dietetyka, który będzie w stanie nam pomóc.

To osoba, która opracowuje diety dla każdego i również zrobi to dla nas. Zyskamy na tym na pewno bardzo dużo, dlatego to nam się opłaca. Taka wizyta nie jest droga, a poza tym, jeśli przychodzimy raz na miesiąc czy raz na kilka tygodni i ktoś sprawdza naszą wagę to mamy motywacje do tego żeby się tym na poważnie zajmować. Wtedy dietetyk sprawdza, a jak trzeba to powie nam kilka przykrych słów i trzeba będzie się wziąć dalej do pracy. To dla nas jest przecież ważne żeby zrzucić zbędne kilogramy i najlepiej działać zgodnie z tym, co mówi dietetyk, bo bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

dlaczego nie mogę schudnąć

Aktywność fizyczna

Wiele osób zapomina o tym, że aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie. Wydaje im się, że pójdą dzisiaj do dietetyka, a jutro będą z tego efekty. Niestety nie wymyślono jeszcze takiego sposobu, który jest tak szybko działający. Na razie trzeba się liczyć z tym, że potrzebujemy bardzo dużo pracy. Samo nic się nie zrobi i szybko się o tym przekonamy. Mamy do zrobienia wiele, a to, jakie uzyskamy efekty zależne będzie od ilości tej pracy. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, dlatego nie można o tym zapominać. Siedzenie przed telewizorem i zajadanie się super sałatką to nie wszystko. Trzeba naprawdę wyjść z domu i coś porobić.

Nie lubicie biegać? Nie ma problemu można jeździć na rowerze. To też nie jest dla Was? To po prostu zajmijcie się długimi spacerami, bo to również pomaga. Najważniejsze to się ruszać i nie ważne gdzie i jak ale ważne żeby to można było robić. Do wyboru mamy różne aktywności fizyczne, dlatego każdy może coś dla siebie dopasować. Jeśli nie będziemy się ruszać to szkodzimy nie tylko swojej wadze, ale również zdrowiu. Wejścia na drugie piętro będzie dla nas tak trudne jakbyśmy mieli osiemdziesiąt lat. Czy tego chcemy? Na pewno nie, dlatego dbajmy o to żeby chudnąć, ale żeby jednocześnie zajmować się aktywnością fizyczną.

Nie mówmy, że nam się nie chce, bo przecież utrzymanie niskiej wagi ma znaczenie. Nie jest to łatwe, a tym bardziej, jeśli mamy tendencje do tycia. Jeśli tak właśnie jest to wystarczy zjeść czekoladę żeby od razu odczuć to na wadze. Wielkie szczęście mają te osoby, które nie muszą się martwić swoją wagą i mogą jeść dokładnie to, co chcą. Wiele takich osób nie ma, ale każdy na pewno ma kogoś takiego w rodzinie, albo wśród znajomych.

ćwizenia fitness

Walczymy o swoje zdrowie

Jeśli będziemy mieć nadwagę to nie tylko źle wyglądamy, ale również mamy problemy zdrowotne. Zapewne wiele osób wie, że z otyłością w parze idzie cukrzyca? Niestety, ale to nie jest nic przyjemnego i wtedy i tak musimy przejść na dietę, bo inaczej nie utrzymamy poziomów cukru takich, jakie są prawidłowe. To nie wszystko, bo jest jeszcze wiele innych chorób. Można cierpieć na zbyt duży cholesterol albo można mieć nadciśnienie i problemy z sercem. Zapłacimy wysoką cenę za to, że nie dbaliśmy o swoje zdrowie i trzeba się zastanowić czy warto? Oczywiście problemy ze schudnięciem mamy też, dlatego że przebywamy z podobnymi osobami do nas.

Jeśli idziemy gdzieś to gdzie? Może na jedzenie, które jest niezdrowe, ale smaczne? Cała grupa idzie i czuje się usprawiedliwiona, ale to wszystko jest do czasu. Pokus mamy wiele i to na każdym kroku, dlatego trzeba się liczyć z tym, że łatwo nam nie będzie, ale jeśli mocno się postaramy to może nam się to udać. Jeśli zaczniemy gubić zbędne kilogramy to będziemy do dalszej pracy nad sobą o wiele bardziej zmotywowani. Na tym nam właśnie zależy żeby wreszcie mieć kilogramów mnie, ale czy nam się to uda? Jeśli na poważnie się za to nie weźmiemy to się nie przekonamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here