Tematyka odżywiania i zdrowej diety to dzisiaj popularne zagadnienie poruszane na łamach prasy, w programach publicystycznych, w magazynach tematycznych i przede wszystkim w pismach kobiecych. Wszędzie możemy natknąć się na informacje, w jaki sposób za pomocą odpowiedniej diety odchudzić się, wyzdrowieć lub oczyścić ciało z toksyn. W tym gąszczu informacji dietetycznych często możemy dzisiaj natknąć się na wzmianki o tzw. monodietach, czyli dietach opartych na jednym składniku, na przykład płatkach owsianych lub jabłkach. Stają się one coraz popularniejsze jako niezawodny sposób na odchudzenie i odtrucie się, jaki podają nam gazety, portale tematyczne i często znajomi. Jednak monbodiety nie powinny być przez nas stosowane. A przynajmniej – nigdy dłużej niż jeden dzień.

Wydawać by się mogło, iż spożywanie w dużych ilościach jakiegoś zdrowego pokarmu – i tylko jego – przyniesie nam pozytywne skutki zdrowotne. Niestety, jest to błąd – aby właściwie funkcjonować, nasze ciało potrzebuje różnorodnych witamin i minerałów, jakich odpowiednią podaż może zapewnić jedynie odpowiednio zróżnicowana dieta. Jeśli będziemy przez całe tygodnie żyć tylko na surowej marchewce, zamiast cudownych efektów dietetycznych i zdrowotnych doczekamy się przykrych dolegliwości spowodowanych niedoborami składników odżywczych, których marchewka, choćby w hurtowych ilościach, nie będzie w stanie nam zapewnić. Dlatego rozważając przejście na jakąkolwiek dietę – nie tylko monodietę – musimy upewnić się, czy zapewni ona naszemu organizmowi odpowiednią ilość wszystkich potrzebnych składników pokarmowych.

www.dbamourode.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here