dlaczego okres się spóźnia

Każda kobieta była już w takiej sytuacji, że spóźnił się jej okres i zastanawiała się, co jest tego powodem. Jeśli ma partnera i z nim regularnie współżyje to pierwsze, co nam przyjdzie do głowy to zajście w ciąże. Od tego się wszystko zaczyna i to oczywiście można sprawdzić. W sprzedaży mamy różnego rodzaju testy ciążowe, a jeśli chcemy mieć w stu procentach pewność to trzeba będzie udać się do ginekologa.

Okres u każdej kobiety nie powinien się spóźniać dłużej niż dwa do trzech dni. Jeśli raz się pojawia tydzień wcześniej, a raz później to oznacza, że są to nieregularne miesiączki. To nie jest dobre i może powodować, że w przyszłości będą problemy z zajściem w ciąże. Trzeba się będzie przebadać i wtedy dowiemy się, co jest tego powodem i jeśli jest taka możliwość to trzeba się będzie leczyć. Nie chcemy przecież mieć problemów z zajściem w ciąże, bo wiele kobiet marzy o dziecku.

Co może powodować spóźnienie się okresu?

Zakładamy, że wykluczyliśmy w stu procentach ciąże, a zatem co może się takiego dziać żeby opóźnić nam okres? Okazuje się, że problemem może być sam stres. Jeśli w naszym życiu doszło do jakiegoś zdarzenia, które było nagłe i silne to wtedy szanse na to, że okres się spóźni są naprawdę bardzo duże. Często w pracy mamy ważne spotkanie albo naradę i wtedy pojawia się bardzo silny stres. W sytuacji, kiedy odbywamy wiele podróży pomiędzy kontynentami i strefami czasowymi nasz organizm jest mocno rozchwiany, dlatego nie będzie łatwo w tym samym czasie dostać okres. Bardzo często modelki, które raz są w Europie, a kolejnym razem w Australii cierpią na takie problemy.

Co jeszcze?

okres się spóźnia

Jeśli mamy problemy z ciągle powracającymi infekcjami to możemy liczyć na to, że właśnie okres zacznie nam się spóźniać i będzie tak, co miesiąc. Nie chodzi tutaj jedynie o infekcje układu rozrodczego, ale ogólnie o nawracające infekcje. Wiele kobiet stosuje bardzo surowy rodzaj diety, dlatego tracą bardzo szybko kilogramy ze swoja masy i wtedy również może pojawić się taki problem. Dokładnie w ten sam sposób będzie, jeśli nagle przybieramy na masie, dlatego trzeba uważać, co się je i w jakich ilościach. To, co robimy i jemy ma znaczenie nie tylko dla naszego wyglądu, ale również dla naszego zdrowia, o czym wiele kobiet zapomina.

Jeśli mamy problemy z przemęczeniem czy nadmiernym wysiłkiem to również może się tak zdarzyć, że okres nam się opóźni. W przypadku przyjmowania różnych lekarstw też tak się zdarza, że okres się spójnia. Bardzo często okres się spóźnia, dlatego że mamy zaburzenia hormonalne, dlatego trzeba to wszystko bardzo dokładnie sprawdzić. Wtedy uda się wykluczyć poszczególne przyczyny i jeśli jest taka potrzeba to można będzie przystąpić do leczenia. Sytuacja jest bardzo poważna, dlatego naszym zadaniem jest sprawdzać regularność okresu. Jeśli to sprawdzamy to można będzie przystąpić do działania. To nasz organizm i nikt inny nam w tym nie pomoże, dlatego musimy się za to same zabrać, a w przyszłości będziemy mieć mniej problemów zdrowotnych.

Wizyta u ginekologa

Jeśli widzimy, że dzieje się coś nie tak to trzeba zapisać się do ginekologa. Na szczęście w naszym kraju nie trzeba zbyt długo czekać na taką wizytę, dlatego na pewno sobie z tym poradzimy. Najważniejsze to trafić do ktoś, kto ma doświadczenie, a wtedy będzie o wiele łatwiej postawić diagnozę, na której nam zależy. Jeśli jest trafna diagnoza to można później przystąpić do leczenia. Nie da się wróżyć z kart w przypadku braku okresu na czas. Powodów może być naprawdę bardzo dużo i wiele z nich jest bardzo poważnych i zagrażających naszemu zdrowiu.

zmartwiona dziewczyna

To, dlatego trzeba będzie działać bardzo szybko i bardzo sprawnie. Im wcześniej się dowiemy, co nam dolega tym łatwiej dla nas. Przestaniemy się martwić. Jeśli chcemy zajść w ciąże to trzeba będzie robić takie badania wcześniej. Musimy się to tego przygotować, dlatego najważniejsze będzie diagnozowanie. Jeśli udamy się dzisiaj do genologia to może zacząć od sprawdzania jednej przyczyny po drugiej i wtedy będziemy wiedzieć, co dalej robić.

Sytuacje są przecież bardzo różne, dlatego nie ma się, co negatywnie nastawiać, bo może przyczyna jest błaha i szybko uda nam się problem rozwiązać. Wiele kobiet ma podobne problemy i to w różnym wieku. Dzisiaj mamy takie czasy, że w większości przyczyną spóźniającego się okresu jest stres i co gorsza nie można będzie go tak łatwo ze swojego życia wyeliminować. Spóźniający okres to problem, ale w życiu można mieć o wiele więcej poważniejszych problemów i trzeba o tym zawsze w takiej sytuacji pamiętać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here