Dlaczego przekazywanie informacji narażone jest na zaburzenie ich treści

Codziennie na całym świecie wynika wiele nieporozumień tylko dlatego, że informacje, które ktoś komuś przekazał zostały odebrane w zupełnie inny sposób, aniżeli ten, który miał na myśli ich nadawca. Informacje są często źle interpretowane dlatego, że ne rozumiemy do końca ich treści, albo też dlatego, ze podczas ich przekazu mieliśmy do czynienia szumem komunikacyjnym, w związku z czym nie usłyszeliśmy informacji takiej formie, w jakiej została ona przekazana. W konsekwencji tego, ze informacje bywają źródłem nieporozumień, bo ludzie często nie zastanawiają się nad tym, czy je dobrze zrozumieli i nie próbują się upewnić co do jasności przekazu, ale od razu reagują na treści, które wydają im się być wiarygodne. Jest to problem komunikacji jednostronnej, kiedy to nie mamy możliwości potwierdzenia tego, czego się dowiedzieliśmy, tylko przyjmujemy do wiadomości te wszystkie informacje, które byliśmy w stanie zarejestrować, bez względu na to, czy są one słuszne i prawdziwe, czy nie.

www.360interactive.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here