Dodatkowy urlop macierzyński

Urlop macierzyński należy się każdej kobiecie w Polsce. Narodziny dziecka to bardzo ważne wydarzenie. Dlatego właśnie powinniśmy mieć to na uwadze. Urlop macierzyński daje możliwość spędzenia czasu z narodzonym dzieckiem. Czas ten jest bezcenny. Urlop macierzyński jest na pewno potrzebny każdej mamie. Niezależnie czy jest to pierwszy poród, czy trzeci. To wielkie wydarzenie w życiu każdej kobiety.

Obecnie wyróżnić można dodatkowy urlop macierzyński. Można by się zastanawiać co, to takiego. W momencie narodzin dziecka w 2018 roku, każdej kobiecie w Polsce przysługuje 20 tygodni urlopu macierzyńskiego. Warto pamiętać, że jest to urlop płatny. Każda kobieta otrzymuje tutaj zasiłek w wysokości 100% kwoty. Urlop macierzyński jest obowiązkowy. O dodatkowym urlopie macierzyńskim mogą marzyć kobiety, które urodziły bliźniaki, ich poród był ciężki czy też ciężko znosiły ciążę. Dodatkowy urlop macierzyński to czas, który młode mamy mogą poświęcić na przebywanie z dzieckiem. Niestety nie wszystkie kobiety mogą się ubiegać o dodatkowy urlop macierzyński. Ważne są tutaj zaświadczenia od lekarza i informacje od ginekologa na temat stanu pacjentki.

enjoythelittlethings.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here