Największe wyzwanie, jakie stoi przed każdym studentem to wdrożenie się do pracy już po zakończeniu edukacji. Nie da się ukryć, że aby po studiach nie mieć problemów ze znalezieniem dobrze płatnej posady, warto już w trakcie nauki rozwijać swoje CV. Jak rozpocząć karierę? Jak to zrobić, aby jednocześnie dobrze się bawić studiując, ale także zaplanować już własną przyszłość?
Na pewno sporą pomocą dla każdego studenta będzie obecne na każdej uczelni biuro karier. Jest to specjalna jednostka, w której pracują osoby, które bez problemu sprawdzą curriculum vitae a także pomogą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Niejedno biuro karier posiada również bazę aktualnych ofert pracy, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród studentów. Nic dziwnego, że studenci wskazują właśnie uczelniane biura karier jako jedne ze skuteczniejszych sposobów na wdrożenie się na rynek.
Dla młodych ludzi równie istotne są targi pracy, podczas których istnieje możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Zwłaszcza w przypadku dużych firm taki kontakt bardzo ułatwia późniejszą aplikację o pracę a także sprawia, że student może poznać zakres obowiązków i atmosferę panującą w tej firmie.
Niestety korzystanie z pomocy biura karier czy uczestnictwo w targach to za mało. Jak wskazują badania, zdecydowana większość pracodawców analizuje CV przede wszystkim pod kątem doświadczenia. Konieczne jest odbycie wielu praktyk i staży, jeśli chcemy szybko znaleźć pracę w zawodzie. Bogate doświadczenie sprawi, że nasza kandydatura będzie odróżniała się od pozostałych aplikantów.

gpmapa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here