Oto problem większości świeżo upieczonych mam- jak usypiać niemowlę? Noszenie na rękach często pomaga i skutecznie uspokaja dziecko, ale wszyscy dookoła przestrzegają, żeby nie nosić dziecka zbyt długo na rękach. Dlaczego? Ponieważ niemowlę szybko się przyzwyczai i nie będzie już mogło zasnąć w żaden inny sposób! Niektórzy twierdzą, że nie jest to prawda i można z czystym sumieniem nosić malucha tak długo, jak się chce. Czy są jeszcze inne metody, jak usypiać niemowlę? Oczywiście, jest ich całe mnóstwo i to, czy są skuteczne, zależy przede wszystkim od samego dziecka. Na jednego malucha zadziała inna metoda, na drugiego inna. Niektórzy rodzice usypiają dziecko, wożąc je w samochodzie, gdyż niemowlę za nic nie chce usnąć w inny sposób! To błędne koło, gdyż maluch szybko się przyzwyczai i będzie wręcz domagał się wieczornej jazdy. Jak usypiać niemowlę? Najważniejsze jest, aby pamiętać także o sobie! Dziecko powinno zasypiać w sposób, który nie jest uciążliwy dla rodzica. Jeśli rodzice zaczną się denerwować, maluch natychmiast to wyczuje i będzie miał duży problem z zaśnięciem. W takim razie, jak usypiać niemowlę? Niektóre mamy pozwalają dziecku zasnąć przy karmieniu. Nie jest to zły pomysł, gdyż dziecko najszybciej uspokaja się przy mamie, ale jest jeden mankament – odłożone do łóżeczka, maleństwo często się budzi i jest niezadowolone, że mamy nie ma obok! Można wypróbować tę metodę, ale ryzyko niepowodzenia jest spore. Jak usypiać niemowlę? Przede wszystkim, należy stworzyć dziecku odpowiednie warunki do spania. Spokój, przyciemnione pomieszczenie, a może nawet delikatna melodia w tle pomagają maluchowi się wyciszyć,a to już duży krok. Nie powinno się wówczas dziecka zabawiać czy nerwowo się poruszać. Delikatny głos i powolne ruchy to ważne czynniki, pomagające dziecku zasnąć. Jak usypiać niemowlę? Bardzo ważne jest, aby samemu być spokojnym i wyciszonym, gdyż dziecko posiada „radar” złych emocji i szybko wyczuje niecierpliwość czy rozdrażnienie w głosie i poruszaniu się rodzica.

e-ciuszki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here