Powszechnie uważa się, że ludzie otyli to ludzie pogodni. Czy rzeczywiście? A może to mit? Oczywiście, że tak, ludzie otyli naprawdę nie mają powodu do zadowolenia. Przekonują się o tym już w wieku szkolnym. Już od najmłodszych lat sa szykanowane, wyśmiewane, prześladowane. To im najczęściej robi się głupie kawały i zamyka w toalecie, chowa zeszyt lub podstawia noge na korytarzu. Nadaje im się też przezwiska mające związek z ich wyglądem. Takie dziecko jest wyobcowane, boi się rówieśników, zamyka się w pokoju a jedynym jego towarzystwem jest komputer…i kolejny batonik. Grube nastolatki też mają problemy z akceptacją przez środowisko rówieśników. Otyłe dziewczyny nie mogą znaleźć sobie przyjaciół czy chłopaka, chłopcy z nadwagą zwykle na lekcji wychowania fizycznego nie są wybierani do gry w piłkę. Także ludzie dorośli nie czują się dobrze ze swoją nadwagą. Często prześladowani w pracy, wyśmiewani, samotni ze swoim problemem. Stają się smutni, drażliwi, starają się nie wychodzić z domu i nie rzucać w oczy, ponieważ czują się nieatrakcyjni i brzydcy. Nie mogą sami na siebie patrzeć, stronią od ludzi.Zakupy starają się robić przez internet, bo w normalnych sklepach często mają kłopoty z nabyciem odzieży w swoich rozmiarach, nie chcą się także narażać na drwiące spojrzenia ekspedientów. To wszystko sprawia, że często takie osoby popadają w depresję i wymagają specjalistycznej porady.

shafiarka.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here