Przydatne konstrukcje w budownictwie

Budowanie lub remontowanie budynku wiąże się często z pracą na wysokościach, w mało dostępnych miejscach. Aby umożliwić pracownikom łatwy dostęp i dogodne warunki pracy, stawia się metalowe rusztowania przy samej ścianie budynku. Taka konstrukcja zapewnia optymalne dojście do elewacji. Jednak należy pamiętać o tym, że tego typu elementy muszą być w prawidłowy sposób zamocowane.Nie można sobie postawić kilkukondygnacyjnego rusztowania przy ścianie i nie przymocować go do niej. Pierwszy podmuch wiatru mógłby sprawić, że cała konstrukcja runie i pracownicy znajdujący się na rusztowaniu zginą lub zostaną poważnie ranni. Są specjalne firmy usługowe, które zajmują się, tylko i wyłącznie wypożyczaniem i stawianiem rusztowania. Oni biorą wtedy odpowiedzialność za bezpieczeństwo pracowników, którzy znajdują się na takiej konstrukcji. Czasami widać na elewacji dziury. To są właśnie pozostałości po mocowaniu rusztowania. Kiedyś takie konstrukcje były wykonywane z drewna i było bardzo dużo wypadków przy pracy. Wiadomo, że drewno jest narażone na gnicie, na wpływ warunków pogodowych. W tej chwili rusztowania są robione z elementów metalowych i są to już bardzo solidne i łatwe w łączeniu elementy modułowe.

www.trudnyklient.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here