Która osoba dorosła nie ma doświadczenia związanego z uderzeniem się w głowę. Każdy z nas kiedyś przynajmniej raz uderzył się boleśnie w głowę. Są też rekordziści, którzy wielokrotnie mieli zdarzenia, które spowodowały uraz głowy. Wielu z nas po uderzeniu nie czuje żadnych dolegliwości i przechodzi do normalnego funkcjonowania. Lecz niektórzy wymagają interwencji lekarza. Albo nawet interwencji chirurgicznej, gdy doszło do powstania krwiaka wewnątrz czaszki. Krwiak jest to lokalne nagromadzenie się krwi, która ma miejsce po urazie głowy. Krwiaki wewnątrzczaszkowe mogą być umieszczone w różnych miejscach głowy. Gdy wynaczynienie krwi znajduje się w obrębie tkanki mózgowej, to wówczas mówi się o krwiaku śródmózgowym. Krwiaki powstają w wyniku na przykład wypadku samochodowego, motocyklowego, a nawet rowerowego. A także w przypadku napaści i pobicia, albo upadku z wysokości. Ale mogą być również konsekwencją jakiejś choroby. Jedno jest pewne, że żadnego uszkodzenia głowy nie należy bagatelizować, gdyż może on bezpośrednio zagrozić życiu. I dlatego należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub na pogotowie. Ponieważ szybkość diagnozy może uratować życie, albo uratować przed niepełnosprawnością. Krwiaki śródczaszkowe są różne, zależą od rodzaju i danego przypadku. Bywa, że symptomy krwiaka nie ujawniają się od razu, a dopiero po kilku tygodniach. Najpierw człowiek czuje się bardzo dobrze, ale z biegiem czasu narasta nacisk krwiaka na mózg i wówczas pojawiają się pierwsze symptomy krwiaka. Mówi się dużo na temat: Krwiaki wewnątrzczaszkowe – jak rozpoznać objawy krwiaka po urazie. I mimo wiedzy nie wszyscy zgłaszają się od razu do lekarza. A zaniedbanie może grozić rozmieszczeniem się krwi na dalsze części głowy. I tym samym zabieg operacyjny staje się trudny. A czasem jest już za późno by uratować życie. Do najczęściej występujących objawów krwiaka należą: ból głowy, nudności, wymioty, zawroty głowy, nadmierna senność, mętlik w głowie, bełkotliwa mowa, wzrost ciśnienia krwi, nierówne źrenice, a nawet utrata przytomności.

metalzine.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here