Zakup mieszkania - droga przez mękę.

Przyszło nam żyć na przełomie wieków. Teraz mamy wiek dwudziesty pierwszy. Wiek gwałtownych zmian i szybkiego postępu technologicznego. Chciałoby się też powiedzieć, że cywilizacyjnego. No tak nie do końca. Bo miarą cywilizacji jest nie tyle postęp technologiczny, a stopień człowieczeństwa i szacunku do uniwersalnych wartości. A mam coraz silniejsze wrażenie, że wartości te w naszym świecie są pomijane. Skupiamy się na tym, co nabyte. Zatracamy się w drodze do sławy, kariery, pieniądza. Gdzieś po drodze gubimy samych siebie…

Uch, powiało dramatyzmem i pesymizmem. A przecież niniejszy tekst ma traktować o studiach informatycznych. No cóż, po prostu chciałem zrobić dobry wstęp. A teraz do sedna. Żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, wieku postępu technologicznego – w tym informatycznego. Nie bez powodu mówi się, że informatycy są prawdziwym rdzeniem, mózgiem nowego tysiąclecia. Jest w tym sporo prawdy. Nikt bowiem nie jest na bieżąco z najświeższymi nowinkami, jak oni. No cóż, muszą być. To oni przecież je obmyślają i wprowadzają. Jeśli więc pragniesz zasilić to elitarne grono najbystrzejszych umysłów naszej planety i czujesz, że masz do tego wszelkie predyspozycje, wybierz studia informatyczne. I to najlepiej w Warszawie.

Rzecz jasna, studia informatyczne nie są dla każdego. Mają one bowiem za zadanie wdrożyć młodych ludzi w magiczny świat zaawansowanych technologii. Stąd też mówi się, że studia te nie mają końca. Bo przecież wszystko płynie i co rusz pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne. Trzeba z tym wszystkim być na bieżąco. Informatyk ma więc zawsze pełne ręce roboty. Rzadko też pracuje sam, a w dodatku nie może się ociągać – bo kto „przesypia”, ten się w tym zawodzie raczej nie odnajdzie. A dlaczego warto wybrać studia informatyczne właśnie w Warszawie? Bo Warszawa to stolica Polski, a co za tym idzie – to tu mieszczą się biura czy to polskich, czy zagranicznych koncernów, w których łatwiej jest znaleźć nie tylko staże i praktyki, ale i zatrudnienie po studiach. To przemawia dobitnie za studiami w stolicy. Nie mówiąc już o poziomie nauczania, który w stolicy naszego państwa musi być – i często jest – najwyższej klasy.

A kierunków związanych z informatyką jest całkiem sporo – znajdziesz pośród nich analizę danych – big data, bioinformatykę i biologię systemów, computer science, computer science and teledommunications, ekonomię, finanse, inwestycje i rachunkowość, informatykę, informatykę i ekonometrię oraz informatykę w medycynie. Każdy więc znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Uczelni oferujących studia informatyczne też jest niemało. A wśród nich Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, Grupa Uczelni Vistula w Warszawie oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

A jeśli chcesz wiedzieć, jak generalnie wyglądają te studia, tudzież jakie przedmioty brane są przy rekrutacji oraz co możesz po informatyce robić, polecam ci zasięgnąć informacji na własną rękę. A znajdziesz je w czeluściach sieci, pod jakimś wygodnym hasłem typu „informatyka studia Warszawa”.

www.batfinanse.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here