Umowa zlecenie a umowa o dzieło

Umowa zlecenie a umowa o dzieło to na pewno umowy cywilnoprawne. Bardzo ważne są tutaj funkcje poszczególnych kwestii. Umowa o dzieło jest zawierana pomiędzy zlecającym a przyjmującym zlecenie. Przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do wykonania dzieła. Przedmiotem umowy o dzieło może być konkretna czynność. Wykonanie szafki czy tworzenie strony internetowej. Umowa zlecenie zobowiązuje przyjmującego zlecenie do wykonania określonej czynności. Umowa zlecenie a umowa o dzieło znacznie się od siebie różnią.

Umowa o dzieło a umowa o zlecenie polegają na odpowiedzialności za jej wykonanie. W ramach umowy o dzieło wykonawca odpowiada za rezultat pracy. Umowa zlecenie to zleceniobiorca zobowiązuje się do wykonania czynności zawartej w umowie. Bardzo podobnie wygląda kwestia reklamacji. Stawka godzinowa umowy o zlecenie może być minimalna, tak więc 13,70 zł za godzinę. Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju pracy i pracodawcy. Umowa o dzieło a umowa o zlecenie mogą się wydawać takie same. Chociaż nazwy podobne, znaczenie jest różne. Pomimo wielu różnić, kierunek działania jest inny.

orlabaszta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here